ساخت توپ متحرک در VRML

ساخت توپ متحرک در VRML

ساخت توپ متحرک در VRML

 

مقدمه :

  • HTML براي طراحي يك صفحه دو بعدي و VRML که اصلاحا برای ساخت صحنه های سه بعدی که به آن در حقیقت واقعیت مجازی می گویند. لازم به ذکر می باشد که اجرای فایل های HTML در یک محیط دو بعدی می باشد. ولي اجراي فايل هاي VRML توسط مرورگر ، يك فضاي سه بعدي را مي سازد كه اصطلاح صحنه Scene را برايش به كار گرفتيم. ساخت توپ متحرک در ادامه مطلب

توضیحات کلی در مورد برنامه VRML

  • VRML به نحوي توسعه داده شده كه به HTML وابسته نباشد با اين حال در VRML نيز از همان پروتكل ها براي انتقال فايل از طريق اينترنت استفاده شده است بنابراين هرچيز كه در مورداينترنت وب آموخته ايد، در VRML هم كاربرد خواهد داشت. شما مي توانيد فايل هاي ساخته شده توسط VRML را با مرورگرهاي VRML يا مرورگرهاي معمولي HTML مثل INTEMEL Explorer 4 به بالا مشاهده كنيد. آدرس URL  فايل هاي VRML شبيه فايل هاي HTML به نظر مي رسند، با اين تفاوت كه پسوند فايل هاي HTML به صورت html و htm است.

 

پسوند های VRML

  •   در حالي كه در فايل هاي VRML ، World files از پسوندهاي flr ، wrz ، wrl  استفاده مي شود. فايل هاي VRML فقط محتوي متن هستند. 
  • مهمترین نقش VRML این است که چگونه یک صحنه سه بعدی در دنیای مجازی واقعیت مجازی  خلق نمایید هدف اين بود كه راه حل آساني مثل HTML براي اين كار ارئه شود كه قابليت توسعه نيز داشته باشد. بر همين اساس ، ۰ .۱ VRML فقط قابليتها و دستورات پايه اي براي پيوند دادن اشياي دنياي مجازي به صحنه ها را شامل مي شد.اگر بخواهيم تخصصي تر بگوييم ، VRML يك زبان صحنه پردازي است.

 

پروژه شرح پروژه :

  • نام : ساخت توپ متحرک در VRML
  • نوع زبان : VRML
  • توضیحات : دوستان عزیز و کاربران همیشگی وب سایت دیجی ای ام سی در این  پست سورس کد مربط به VRML (واقیعت مجازی ) را قرار دادیم. هدف این پروژه ساخت یک توپ متحرک می باشد که درون یک فضای ۳ بعدی حرکت نمایید.

نویسنده نویسنده : گروه دیجی ای ام سی

دانلود  دانلود – ۱ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *