برنامه نویسی, پروژه Assembly, پروژه و سورس ها, صفحه نخست, کامپیوتر

سورس کد ماشین حساب در اسمبلی

سورس کد ماشین حساب در اسمبلی

سورس کد ماشین حساب در اسمبلی

مقدمه ای در مورد زبان ماشین :

زبان اسمبلی یا Assembly language یک زبان برنامه‌نویسی سطح پایین و دیگر دستگاه های و… می باشد که رابطه یک به یک با دستورالعمل‌های زبان ماشین معماری رایانه دارد. لازم به ذکر می باشد که اکثریت زبان های برنامه نویسی سطح بالا با شیوه و معماری های مختلف همسان و سازگار می باشند و برای اجرا شدن به مفسر و مترجم نیز نیاز دارند.

توضیحات کلی در مورد زبان ماشین (اسمبلی) :

زبان ماشین یا همان اسمبلی به یک برنامه جانبی به نام اسمبلر به کد ماشین قابل اجرا تبدیل میشود که به این پروسه اسمبل کردن گفته می شود. زبان اسمبلی برای نشان دادن هر دستور ماشین سطح پایین یا آپکد استفاده می‌کند. بعضی آپکدها به یک یا چند عملوند به عنوان بخشی از دستورالعمل نیاز دارند، و بیشتر اسمبلرها می‌توانند لیبل‌ها و نمادهایی را به عنوان عملوند، برای نشان دادن آدرس‌های حافظه و ثابت‌های عددی بپذیرند. ماکرو اسمبلرها نیز قابلیت درشت‌ دستوری یا همان Macroinstruction را شامل می‌شوند که این امکان را به وجود می‌آورد که متن یک کد زبان اسمبلی با یک نام از پیش تعیین شده در خلال متن یک کد دیگر استفاده شود.

بیشتر اسمبلرها مکانیزم‌های اضافی برای تسهیل فرایند توسعه برنامه ، کنترل فرایند اسمبل کردن و پشتیبانی از اشکال‌زدایی ارائه کرده‌اند.

پروژه شرح پروژه :

  • نام : سورس کد ماشین حساب در اسمبلی
  • نوع زبان : Assembly
  • توضیحات : خب در این پست پروژه ماشین حساب را به زبان ماشین که همان زبان سطح پایین است قرار دادیم امیدوارم لذت ببرید.

نویسنده نویسنده : –

دانلود  دانلود – ۵ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *