رمزنگاری با استفاده از الگوریتم aes

رمزنگاری با استفاده از الگوریتم aes

رمزنگاری با استفاده از الگوریتم aes

  • مقدمه :

  • رمزنگاری نقش پر اهمیتی در زمینه امنیت اطلاعات ایفا میکند. اطلاعات در خور توجهی که قرار است درمحیط های باز و نا امن مبادله و یا ذخیره شوند را میتوان رمز نمود. توابع رمزگذاری, طرح های امضاء, طرح های احراز هویت و غیره از جمله روشهای رمزنگاری هستند. تا قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی الگوریتم رمزنگاری DES به نام الگوریتم استاندارد به شکل گسترده در کاربردهای امنیتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. با توجه به ضعف‌های استاندارد DES به خاطر طول کلید کوتاه آن و پیشرفت تکنولوژی پردازنده ها در رمز گشایی, الگوریتم رمزنگاری AES با طول کلیدهای ۱۲۸و ۱۹۲و ۲۵۶ به عنوان استاندارد رمز نگاری در سال ۲۰۰۰ میلادی شناخته شد.
  • توضیحات :

  •  این الگوریتم برای استفاده های مختلف به صورت سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می‌شود. اما برای بیشتر شدن سرعت الگوریتم با محدودیت‌های سخت افزاری کامپیوتر رو به رو خواهیم شد که این محدودیت‌ها مانع دستیابی به سرعت بالاست. محدودیتهایی مانند وابستگی داده‌ها در طول پردازش, خاصیت تک پردازنده‌ای واجرای پی‌در‌پی دستورها باعث می‌شود که نتوان در پیاده سازی نرم افزاری به سرعت‌های بالا دست یافت. از آنجایی که سرویس‌های محرمانه از سطح برنامه های کاربردی فراتر رفته اند, استفاده از الگوریتم رمزنگاری در محیط‌های پرسر‌عتی مانند خطوط ارتباطی شبکه, سیستم های VPN و مسیریاب‌ها به یک چالش جدی پژوهشی تبدیل شده است.

  • در این راستا در استفاده های پر سرعت می توان با استفاده از شتاب دهنده‌های سخت افزاری به سرعت های بالاتری دست یافت. در طراحی و پیاده سازی شتاب دهنده های سخت افزاری بیشتر اوقات از تراشه‌های قابل پیکره بندی که معروف‌ ترین آنها خانواده FPGA هستند استفاده می‌کنند. هدف از اجرای این بازرسی بررسی استاندارد رمزنگاری پیشرفته و روش‌های پیاده سازی آن بر روی FPGAها, می‌باشد. اول انواع الگوریتم‌های رمزنگاری AES مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از آن مدل‌هایی برای پیاده‌سازی این الگوریتم بر روی FPGA ارائه خواهد شد که از نظر حجم سخت افزار مصرفی و بازدهی کارآمد باشد. در شیوه ارائه شده که برای کاربردهای پر سرعت طراحی و پیاده سازی شده است از معماری خط لوله‌ای۱۰, ۲۰ و۴۰ مرحله‌ای استفاده شده است.

عنوان کتاب عنوان کتاب : رمزنگاری با استفاده از الگوریتم aes

نویسنده نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات: ۷۳

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۲ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *