++C, برنامه نویسی, پروژه و سورس ها, کامپیوتر

سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع

سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع

سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع

سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع : Quicksort یکی از الگوریتم‌های مرتب‌سازی است که به علت مصرف حافظه کم، سرعت اجرای خوب و پیاده‌سازی ساده بسیار مورد قبول واقع شده‌است. سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی  کامپیوتری  همه‌ منظوره , همگردان , سطح میانی , شی گرا و چند رگه , عمومی و با قابلیت‌های سطح بالا و سطح پایین می‌باشد. منظور از چند رگه ای پشتیبانی از برنامه‌نویسی رویه‌ای ,  تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شی , گرا میباشد. با توجه به اینکه که در سی++ اشیا را می‌توان ابتدا به ساکن از کلاس‌هایی به وجود آورد که به هیچ گونه سلسله مراتب رده‌ها و وراثت مقید نیستند , بنا بر چیزی که گفته شد سی++ از برنامه‌سازی شی بنیاد (object-based programming) هم پشتیبانی می‌کند. زبان ++C به همراه جد خود زبان C از به نام ترین و محبوب ترین زبان های نرم افزار نویسی میباشند .

 دانلود سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع  و جزئیات بیشتر در ادامه مطلب.

توضیحات کلی الگوریتم :

پیاده‌سازی این الگوریتم به‌صورت کلی از دو دسته تشکیل شده‌است، یک تقسیم تقسیم‌بندی آرایه و قسمت مرتب کردن.روش مرتب‌سازی سریع  گرد از روش الگوریتم‌های سرشناس مرتب‌سازی داده‌ها است. این الگوریتم طی مراحل بازگشت پایین یک روش بخش و غلبه برای مرتب کردن داده‌ها ارائه می‌نماید :

  1. عنصر محوری : یکی از عناصر آرایه به عنوان عنصر محوری برای مثال عنصر نخست انتخاب می‌شود.
  2. دسته آرایه : چینش عناصر آرایه به قسمی تغییر دیتا می‌شود که تمامی عناصر کوچکتر یا برابر محور در سمت چپ آن، و تمامی عناصر ارشد در سمت راست آن قرار بگیرند. این دو قسمت ذیل آرایه‌های چپ و راست نامیده می‌شوند.
  3. مرتب‌سازی بازگشتی : زیرآرایه‌ چپ و راست به طریق مرتب‌سازی تند مرتب می‌شوند.

​توضیحات بیشتر :

  • عنوان :  سورس کد الگوریتم مرتب سازی سریع
  • نوع زبان : ++C
  • تصویر برنامه : –
  • توضیحات : یکی از الگوریتم‌های مرتب‌سازی است که به‌دلیل مصرف حافظه کم، سرعت اجرای مناسب و پیاده‌ سازی ساده بسیار مورد قبول واقع شده‌است. پیاده سازی الگوریتم مرتب سازی سریع با زبان برنامه نویسی ++C
  • نویسنده برنامه نویس : –
  • دانلود  دانلود -۱ کیلوبایت
  • رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *