پروژه دریافت دانشجو و جستجو آن به زبان اسمبلی

پروژه دریافت دانشجو و جستجو آن به زبان اسمبلی

پروژه دریافت دانشجو و جستجو آن به زبان اسمبلی

  • يادگيری زبان اسمبلی بايد با فراگيری مفاهيم سيستم عامل و معماری کامپيوتر توام باشد تا به درک بهتر برنامه های اسمبلی و تعامل آن با کامپيوتر کمک کند. به چند دليل ممکن است کسی بخواهد زبان اسمبلی را ياد بگيرد و از آن استفاده کند :

  • زبان اسمبلی وسيله خوبی برای يادگيری نحوه کار کامپيوتر، کامپايلرها و زبان های سطح بالا است و به درک عميق تر معماری کامپيوتر، مفاهيم سيستم عامل، نمايش داده ها و دستگاه های سخت افزاری کمک می کند که دانستن آنها باعث می شود برنامه نويس از عهده اشکالزدائی و رفع مسائل برنامه نويسی در سطح بالا بهتر برآيد و نرم افزارهای پربارتری را در زبان های سطح بالا مانند (++C) پياده سازی کند.

در ادامه مطلب می توانید این پروژه را دانلود نمایید.

 

توضیحات بیشتر:

  • برنامه های اسمبلی سريع تر، کوچکتر و با توانائی های بيشتر از زبان های ديگر هستند و معمولا حافظه و زمان اجرای کمتری را نياز دارد. گاهی نوشتن کد در اسمبلی سريعتر و کوتاهتر از کدکامپايل شده می شود. يک برنامه ويژوال بيسيک می تواند زيربرنامه های (DLL) نوشته شده در زبان اسمبلی را برای افزايش سرعت برنامه در حالات بحرانی فراخوانی کند. برنامه های اسمبلی می توانند براحتی از محدوديت های موجود در زبان های سطح بالا عبور کنند و کنترل بيشتری نسبت به نيازمندی های سخت افزاری خاص ارائه دهند. برخی از اعمال در زبان های سطح بالا دشوار يا غير ممکن است، مانند ارتباط با سيستم عامل يا دسترسی مستقيم به کنترلرها.   
  • يک برنامه نويس مجرب می تواند با نوشتن کد بيشتر راهی برای گذشتن از اين محدوديت ها پيدا کند اما خوانائی برنامه کاهش پيدا می کند. زبان اسمبلی، در مقابل ، محدوديت های کمی دارد و تقريبا همه چير را به نظر برنامه نويس واگذار می کند.

 

شرح پروژه :

  • نام پروژه : دریافت دانشجو و جستجو آن به زبان اسمبلی
  • نوع زبان : اسمبلی (زبان ماشین)
  • توضیحات : دوستان و کاربران عزیز وب سایت دیجی ای ام سی در این قسمت سورس کدی قرار دادیم که مشخصات دانشجو را از ورودی دریافت و در نهایت جستجو نمایید که اگر این فرد وجود داشت یا نداشت با پیامی به کاربر اعلام نمایید. لازم به ذکر است که راهنمای خط به خط کدها نوشته شده است.

پروژه عنوان پروژه : پروژه دریافت دانشجو و جستجو آن به زبان اسمبلی

نویسنده نویسنده : حسین نصرالهی

دانلود  دانلود – ۱٫۵ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *