++C, برنامه نویسی, پروژه و سورس ها, کامپیوتر

ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود

ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود

ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود

در این پست با آموزش لیست پیوندی یا همان linked list در خدمتتان هستیم. لیست پیوندی یک نوع ساختمان داده است که یک خاصیت خیلی مهم و مفید داره اونم خاصیت پویا یا Dynamic است که به ما اجازه نوشتن برنامه های دینامیک را می دهد.

جهت توضیحات بیشتر و دانلود سورس ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

توضیحات بیشتر

حال به سراغ لیست پیوندی برویم اگر توجه داشته باشید در خیلی از جاها از آرایه استفاده میکنیم و اگر دقت کنید همیشه در اول برنامه آن را آرایه را مشخص می کنیم که تا  آخر برنامه طول آن آرایه همان است ممکن است خانه بیشتری استفاده یا اضافه داشته باشید یا حتی بخواهید یک خانه را حذف کنید یا شاید هم یک خانه اضافه کنید. در این جا است که آرایه جواب گوی شما نیست با توجه به اینکه آرایه پاسخگوی این کار نیست، در این موارد می توان از linked list استفاده نمود و می توان کمک بسیار بزرگی به شما کند.

linked list لینک لیست مانند آرایه از قسمت های کوچک تری تشکیل شده که گره Node نام دارد که دارای دو بخش بوده که بخش اول بخش خصوصیات لینک لیست است مانند شماره دانشجویی ، اسم دانش آموز، معدل و …، که از انواع هایی  به مانند عددی  int و اعشاری float  و رشته string و…. است و بخش دوم آدرس است که بخش اصلی لینک لیست است بخش آدرس قسمتی است که آدرس یک گره دیگر یا هیچ NULL درون آن است.

پروژه شرح پروژه :

  • عنوان :  ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود
  • نوع زبان : ++C
  • تصویر برنامه : –
  • توضیحات : پیاده سازی و برنامه نویسی ایجاد لیست پیوندی با تعداد گره نامحدود

  نویسنده برنامه نویس : –

  دانلود  دانلود – 1 کیلوبایت

  رمز رمز فایل : digiemc.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *