الکترونیک, دروس تخصصی برق, دروس تخصصی گرایش کنترل, کتاب و جزوات

کتاب سیستم های کنترل خطی

کتاب سیستم های کنترل خطی

کتاب سیستم های کنترل خطی

  • مقدمه :

  • عنوان کتابی که در این پست برای دانلود آماده شده است سیستم های کنترل خطی میباشد.در کتاب سیستم های کنترل خطی نوشته دکتر خاکی , اصول تحلیل و طراحی سیستم های کنترل خطی و در هفت فصل جداگانه مورد بحث قرار گرفته است . مخاطب اصلی کتاب سیستم های کنترل خطی تمام دانشجویان رشته های مهندسی هستند که برای اولین بار با مفاهیم مهندسی کنترل آشنا میشوند.اغلب شبیه سازی های این کتاب با نرم افزار متلب (matlab) انجام شده است و از این نرم افزار برای رسم دیاگرام های مختلف , انجام طراحی ها و بررسی رفتارهای سیستم های حلقه باز و بسته  اکیدا توصیه شده است.

  • توضیحات :

  • مطالب کتاب سیستم های کنترل خطی در هفت فصل و به صورت مستقل ارائه شده است. در فصل اول این کتاب با مفاهیم و تعاریف اولیه سیستم های کنترل آشنا میشود.فصل دوم  مدل سازی و نمایش سیستم های کنترل ارائه شده است. فصل های سوم تا پنجم به تحلیل سیستم های کنترل از جنبه های گوناگون میپردازد.در فصل سوم تحلیل عملکرد گذرا و

  • ماندگار سیستم های کنترل مورد بحث قرار گرفته است. مفاهیم بسیار مهم قطب , صفر , خطا , اغتشاش , حساسیت و پایداری در این فصل ارائه شده اند .مکان ریشه به عنوان ابزاری قدرتمند در تحلیل و طراحی سیستم های کنترل , در فصل چهارم مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیل پاسخ فرکانسی , روش های دیگر جهت تحلیل سیستم های کنترل است, که با توجه به کاربردهای وسیع آن در تحلیل و طراحی سیستم های عملی , بسیار مورد توجه مهندسان کنترل قرار گرفته است.

  • در فصل پنجم سه ابزار مهم دیاگرام های بود , نایکوییست و چارت نیکولز به تفضیل آورده شده است. سیستم های تاخیر دار ,  شناسایی سیستم های نامعلوم به روش پاسخ فرکانسی , معیار پایداری نایکوییست ,مفاهیم حاشیه بهره و فاز , مشخصه های عملکرد بر اساس پاسخ فرکانسی نیز از مطالب ارائه شده در فصل پنجم هستند. فصل های ششم و هفتم به طراحی سیستم های کنترل پرداخته است. فصل ششم , پس از معرفی جبران سازهای پیش فاز (leed) و پس فاز (lag) و پیش فاز پس فاز (leed -lag)  به روشهای طراحی این جبران ساز ها پرداخته اند.فصل هفتم به تحلیل و طراحی سیستم های کنترل در فضای حالت را مورد مطالعه قرار داده است .

عنوان کتاب عنوان کتاب : کتاب سیستم های کنترل خطی

نویسنده  نویسنده : علی خاکی صدیق

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۴۶۵

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – 9.5 مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *