کتاب مسیر یابی بسته های IP

کتاب مسیر یابی بسته های IP

کتاب مسیر یابی بسته های IP

  • مقدمه:

  • در این بخش درباره وظایف لایه IP که همان مسیریابی (Routing)، هدایت (Forwarding) و تحویل (Delivery) بسته های IP به سمت مقصد نهایی آنها است صحبت می کنیم. قبل از ادامه بحث این فرض را می پذیریم که لایه IP اطلاعات را در قالب بسته های اطلاعاتی به نام پکت بسته بندی کرده که در این بخش چندان از جزئیات این بسته بندی اطلاعاتی ندارم (اما در ادامه مباحث خودمان در لایه شبکه به زودی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم)
  • تحویل بسته های IP:

  • لایه شبکه به نحوه برخورد شبکه های زیرساختی فیزیکی با بسته های IP نظارت دارد. عملی که این شبکه ها روی بسته انجام میدهند تا بسته به مقصد برسد را تحویل بسته می نامند.
    لایه شبکه نقطه همگرایی و اتحاد لایه های زیرین است. یکی از متخصصین شرکت AT&T در یکی از سمینارهای خود، لایه های مختلف شبکه را به یک ساعت شنی تشبیه کرده است که لایه شبکه یا همان پروتکل IP در مرکز تنگ این ساعت قرار گرفته است و داده ها همانند دانه های شن باید از این پروتکل بگذرند و ضمن کسب هویت به سوی مقصد هدایت شوند.
  • روش های مختلف تحویل بسته های IP:

  • تحویل یک پکت به مقصد نهایی آن توسط یکی از دو متد تحویل انجام می شود: مستقیم و غیرمستقیم. در تحویل مستقیم (Direct Delivery) کامپیوتر مقصد بسته به همان شبکه ای متصل است که کامپیوتر ارسال کننده بسته به آن متصل شده است.تحویل غیر مستقیم زمانی رخ میدهد که نود IP  (  می تواند نود فرستنده و یا gateway باشد )  یک بسته را به نود میانی که غالبا یک روتر است ارسال میکند

مطالب ارائه شده در این فایل:

۱- مسیر یاب

۲- تفاوت سوئیچ با یک مسیریاب معمولی

۳- پروتکل های interior و exterior

۴- الگوریتم های مسیریابی

۵- انواع پروتکل

۶- انواع توپولوژی ها

۷- انواع روتر ها

۸- و…

 

 

عنوان کتاب عنوان کتاب : کتاب مسیر یابی بسته های IP

نویسنده نویسنده :  –
 

تعداد صفحات تعداد صفحات: ۵۶

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -1.5 مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *