الکترونیک, دروس تخصصی برق, دروس تخصصی گرایش قدرت, کتاب و جزوات

کتاب بررسی سیستم های قدرت ۱

کتاب بررسی سیستم های قدرت 1

کتاب بررسی سیستم های قدرت ۱

  • توضیحات :

  • درس بررسی سیستم های قدرت ۱ یکی از مهم ترین درس های  در رشته های مهندسی برق میباشد. پیش نیاز این درس ماشین های الکتریکی ۱ بوده که یک درس ۳ واحدی در مقطع کارشناسی ارائه میشود.جزوه ای که در این مطلب برای دانلود آماده شده است به طور خلاصه با ارائه مطالب مهم درس بررسی سیستم قدرت ۱ و حل مسایل مهم از این درس به صورت تایپ شده به آموزش این درس پرداخته است.در جزوه بررسی سیستم های قدرت ۱ در پایان هر فصل چند نمونه سوال برای آشنایی دانشجویان با سوالات احتمالی در پایان ترم نیز ذکر شده است . در آخر جزوه بررسی سیستم های قدرت ۱ نیز به حل مسائل نمونه از تمرینات منتخب پایان هر فصل پرداخته است.

  • از جمله مباحث این جزوه میتوان به :

  • مفاهیم اولیه سیستم های قدرت , تحلیل و بررسی سیستم های قدرت سه فاز , انواع خطوط انتقال , محاسبه اندوکتانس و مقاومت در خطوط انتقال ,  ظرفیت خطوط انتقال و محاسبه آن و همچنین پخش بار و محاسبات پخش بار در سیتم های قدرت اشاره نمود.

  • سرفصل های درس بررسی سیستم های قدرت ۱ :

  • در بررسی سیستم های قدرت ۱ دانشجویان در ابتدا با سیستم‌ های قدرت آشنایی پیدا میکنند. این آشنایی شامل ساختار سیستم, روش‌های تولید انرژی برق, مزایای سیستم سه‌ فاز, تحلیل سیستم های تک‌ فاز, محاسبات در سیستم واحد(پریونیت) می باشد.در فصل دوم مؤلفه‌های متقارن مورد بحث قرار میگیرد. تبدیل‌ها, مدارهای توالی بار, ترانسفورمر و ماشین‌های AC از این جمله میباشد.در فصل سوم درس بررسی سیستم های قدرت ۱ خطوط انتقال , ملاحظات طراحی این خطوط, انواع هادی‌ها, پارامترهای سری و موازی معرفی میشوند.

  • بعد از آشنایی با خطوط انتقال , محاسبه اندوکتانس خطوط انتقال مورد بحث قرار میگیرد که خود شامل :اندوکتانس یک هادی، اندوکتانس مدارهای چندفاز, هادی‌های مرکب و گروهی, خطوط سه‌فاز متقارن و نامتقارن می باشد.در فصل پنجم درس بررسی سیستم های قدرت ۱ دانشجویان نحوه محاسبه خازن خط را فرا میگیرند. میدان و پتانسیل الکتریکی خطوط , محاسبه خازن خطوط دوسیمه و سه‌ فاز متقارن و نامتقارن و همچنین اثر زمین از مباحث این فصل  می باشد.در فصل های ششم تا هشتم بررسی سیستم های قدرت ۱ به ترتیب به تحلیل حالت ماندگار خط انتقال , حالت‌های گذرای خط و آشنایی با شبکه‌های توزیع و پخش بار پرداخته میشود.

در ادامه سرفصل های جزوه بررسی سیستم های قدرت ۱ :

فصل اول

مفاهیم اولیه

سیستم سه فاز

تبدیل ستاره به مثلث

پریونیت در واحد p.u

یونیت تکفاز

پریونیت سه فاز

تبدیل یک امپدانس پریونیت از یک مبنا به مبنای دیگر

پریونیت کردن یک ترانسفورماتور

سوالات فصل اول

فصل دوم

خط شعاعی، یکسو تغذیه

توان ماکزیمم در خط شعاعی

خط دو سو تغذیه

توان ماکزیمم در خط دو سو تغذیه

توان ماکزیمم در خط دو سو تغذیه با خط دارای مقاومت

سوالات فصل دوم

فصل سوم

پدیده کرونا

اثرات کرونا

باندل کردن

اندوکتانس داخلی یک هادی توپر

عنوان کتاب عنوان کتاب : کتاب بررسی سیستم های قدرت ۱

نویسنده  نویسنده : آقای عیدیانی

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۷۲

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – 3.5 مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *