کتاب آموزشی تجهیزات پست

کتاب آموزشی تجهیزات پست

کتاب آموزشی تجهیزات پست

مقدمه :

با سلام خدمت کاربران عزیز، اجزای تشکیل دهنده پست ها :جهیزات پست های انتقال و توزیع که در محوطه پست قرار دارند عبارتند از: کلید قدرت ، مقره ها – برقگیر – P.T – C.V.T – ویوتراپ – سکسیونر – C.T برقگیر ترانس – خازن – راکتور – باکسها – سیستم ارتینگ – کانالها – دیزل ژنراتور.انواع کلید قدرت مانند کلید قدرت خلا ، کلید گازی و.. در بررسی تجهیزات پست های انتقال و توزیع به طور جامع  توضیح داده شده است. کتاب آموزشی تجهیزات پست

 

  شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

  توضیحات :

  همان گونه  که میدانید  در پست انتقال (پست فشار قوی)  یکی از وظایف اصلی تبدیل ولتاژ و انتقال می باشد که بشرح زیر می باشد.پستهای فشار قوی به سه دسته تقسیم می شوند.

  ۱- پستهای نیروگاهی (افزاینده  ولتاژ) Step Up Substation به پست هایی گویند که از ترانسفورماتورهای افزاینده ولتاژ واحدهای تولید نیرو در نیروگاه را تا سطح تعیین شده پست افزایش داده و به شبکه انتقال متصل می کند.

  ۲- پستهای کاهنده ولتاژ که به پستهای توزیع معروفند. Distribation Substation- پستهای کاهنده که ترانسفورماتورهای آنها بستگی به ظرفیت خطوط توزیع منشعب از آنها دارد.

  ۳- پستهای کلیدی :  Swiching Substation پستهایی که وظیفه انتقال قدرت را بعهده داشته و کار ارتباط و انشعاب خطوط و شبکه را انجام می دهند. کتاب آموزشی تجهیزات پست

   

  عنوان کتاب عنوان کتاب :کتاب آموزشی تجهیزات پست

  نویسنده نویسنده :  آقایان مهندس روعنیان،هاشمی ،سالم دهقانی

  تعداد صفحات تعداد صفحات:۷۹

  زبان زبان : فارسی

  دانلود  دانلود -۱٫۳۶  مگابایت

  رمز رمز فایل : digiemc.com

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  Want to join the discussion?
  Feel free to contribute!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *