اصلی, علم مواد, کتاب و جزوات, مکانیک

جزوه درسی علم مواد

جزوه درسی علم مواد

جزوه درسی علم مواد

 

خلاصه:


از زمانی که انسان فلز را شناخت، متالورژی را به عنوان یک هنر یاد گرفت. صنعت ریخته‌گری از گذشته در جهان به عنوان یک صنعت مادر شناخته شده و با پیشرفتهای روزافزون تکنولوژی نقش آن مشخص می شود. تاریخچه فلزات بعد از عصر حجر و از حدود ۶ تا ۷ هزار سال قبل از هجرت استارت خورده است. شاید مس نخستین فلزی است که بطور خالص و طبیعی و جدا از مواد معدنی مورد استفاده بشر به کار گرفته‌است. انواع سنگهای مس از ظاهری فلزی با رنگهای مختلف مانند نیلی، لاجوردی، سبز، طلایی و سرخ شامل می شود. این امر می‌تواند یکی از عوامل توجه بشر اولیه به ترکیبات حاوی مس باشد. در عصر حاضر می‌توان متالورژی را مادر صنعتها دانست.

سایت دیجی ای ام سی  جزوه درسی علم مواد را برای شما کاربران محترم آموزش می دهد .برای توضیحات بیشتر و دانلود این آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توضیحاتی مختصر:

 

در دنیایی صنعتی امروز بی شک اگر آلیاژهای خاص و کاربر با کمک علم متالورژی به وجود نمی‌آمد هم اکنون ما شاهد خیلی از پیشرفت‌های بشر نبودیم

علم مواد در واقع علمی است که به بررسی ساختار مواد ، عناصر تشکیل دهنده آن ،نحوه تشکیل و بسیاری موارد دیگر می پردازد ، که به عناوینی از آن می پردازیم:

  1.   پیوند فلزی
  2. ساختار بلوری
  3. جرم مخصوص
  4. ضریب فشردگی

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی علم مواد

نویسنده  نویسنده : مهندس خضریان

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۲۴

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۸۱۰ کیلو بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *