اصلی, دینامیک, کتاب و جزوات, مکانیک

جزوه درسی دینامیک

جزوه درسی دینامیک

جزوه درسی دینامیک

 

مقدمه:

 

  • درس دینامیک از بنیادی ترین دروس رشته مهندسی مکانیک است که کاربردهای وسیع در اغلب رشته های مهندسی دارا می باشد. این درس که به قالب عمومی به موضوع حرکت می پردازد از دوبخش دینامیک ذرات و دینامیک اجسام صلب تشکیل شده است. در هر یک از دو بخش، سینماتیک که مشتمل بر مطالعه هندسه حرکت است و سینتیک که به بررسی رابطه پارامترهای هندسی حرکت با نیروها و گشتاورهای به وجود آورنده حرکت می پردازد، به تفصیل مورد مطالعه قرار می گیرد.در این درس دانشجویان با مفاهیمی چون سرعت، شتاب، نیرو، گشتاور، انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، اندازه حرکت خطی و زوایه ای، ضربه خطی و زاویه ای، سرعت و شتاب نسبی، سرعت و شتاب زاویه ای، مرکز آنی دوران و ممان اینرسی جرمی آشنا می شوند و از این مفاهیم جهت تحلیل حرکت ذرات و اجسام صلب یاری می گیرند.

وبسایت دیجی ای ام سی جزوه درسی دینامیک برای شما آموزش می دهد.با مراجعه به صفحه بعد می توانید این پی دی اف را به صورت کاملا رایگان دانلود نمایید.

توضیحاتی مختصر:

 

درس دینامیک یک از دروسی است که در اغلب رشته های مهندسی  در دوره کارشناسی درس داده می شود. و نیز در دو رشته عمران و مکانیک به عنوان یکی از دروس مهم و اساسی به حساب می آید.بنابراین دانشجویان رشته  مهندسی باید این درس را به نحوه احسن یاد بگیرند تا در دروس دیگر و در مراحل بالاتر تحصیل در این زمینه مشکلی نداشته باشند.دینامیک حرکت تحت تاثیر نیروهای وارده را بررسی می کند.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی دینامیک

نویسنده  نویسنده : پویا شاهین فر

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۶۰

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۷ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *