دروس اصلی, سیستم عامل, کامپیوتر, کتاب و جزوات

جزوه درسی آزمایشگاه سیستم عامل

جزوه درسی آزمایشگاه سیستم عامل

جزوه درسی آزمایشگاه سیستم عامل

 

مقدمه:

 

  • سیستم عامل نرم افزاری می باشد که مدیریت منابع رایانه را بر عهده گرفته و بستری را آماده می کند که نرم افزارکاربردی پیاده سازی شده و از خدمات آن بهره ببرند. سیستم‌ عامل از نرم‌افزارهای ضروری یک سیستم رایانه ای قرار دارد. سیستم‌ عامل خدماتی به برنامه‌های کاربردی و کاربر توضیح می‌دهد. برنامه‌های کاربردی یا از طریق واسط‌های برنامه‌نویسی کاربردی یا از طرق فراخوانی‌های سیستم به این خدمات دسترسی دارند. با فراخوانی این واسط‌ ها، برنامه‌های کاربردی می‌توانند سرویسی را از سیستم‌عامل درخواست کنند، پارامترها رامنتقل کنند و پاسخ عملیات را بگیرند.

سایت (www.digiemc.com) ارائه دهنده کتاب ها و جزوات در قالب pdf در رشته های برق ،مکانیک و کامپیوتر می باشد. شما می توانید برای دانلود جزوه درسی آزمایشگاه سیستم عامل به صفحه بعد مراجعه نمایید.

توضیحات مختصر:

امکان دارد کاربران با برخی انواع واسط کاربری نرم‌افزار مثل واسط خط فرمان یا یک واسط گرافیکی کاربر با سیستم‌ عامل ارتباط داشته باشندبرای رایانه های  دستی و رومیزی، معمولا واسط کاربری به عنوان بخشی از سیستم‌ عامل می باشد. در سیستم‌های بزرگ و چند کاربره مثل یونیکس و سیستم‌های شبیه یونیکس، واسط کاربری معمولاً به عنوان یک برنامه کاربردی که خارج از سیستم‌عامل  پیاده‌ می‌شود.نمونه معروف ترین سیستم‌عامل‌های نوین شامل:  اندروید، بی‌اس‌دی، آی‌اواس، لینوکس، اواس ده، کیوان‌اکس، مایکروسافت ویندوز، ویندوز فون و زد/اواس می‌باشند. 

    انواع سیستم‌عامل:

  1. بررسی سیستم‌های بی‌درنگ     

  2. بررسی سیستم‌های چند کاربره

  3. بررسی سیستم‌عامل تک پردازنده

  4. بررسی سیستم‌عامل توزیع شده

 

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی آزمایشگاه سیستم عامل

نویسنده  نویسنده : روح اله پیش بهار

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۸۳

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۲٫۳۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *