دروس اصلی, سیستم عامل, کامپیوتر, کتاب و جزوات

جزوه درسی سیستم عامل های توزیع شده

جزوه درسی سیستم عامل های توزیع شده

جزوه درسی سیستم عامل های توزیع شده

 

مقدمه:

وب سایت دی جی ای ام سی(مرجع کامل و جامع رشته های کامپیوتر، برق و مکانیک):می خواهیم جزوه درسی سیستم عامل های توزیع شده را به شما آموزش دهیم:

سیستم عامل نرم افزاری می باشد که مدیریت منابع رایانه را بر عهده گرفته و بستری را آماده می کند که نرم افزارکاربردی پیاده سازی شده و از خدمات آن استفاده کافی را ببرند. سیستم‌ عامل از نرم‌افزارهای ضروری یک سیستم رایانه ای محسوب می شود. سیستم‌ عامل خدماتی به برنامه‌های کاربردی نیز گفته می شود. برنامه‌های کاربردی یا از طریق واسط‌های برنامه‌نویسی کاربردی یا از طرق فراخوانی‌های سیستم به این خدمات دسترسی دارند. با فراخوانی این واسط‌ ها، برنامه‌های کاربردی می‌توانند سرویسی را از سیستم‌عامل درخواست کنند، پارامترها رامنتقل کنند و پاسخ عملیات را بگیرند.

توضیحاتی مختصر:

 

امکان دارد کاربران با برخی انواع واسط کاربری نرم‌افزار مثل واسط خط فرمان یا یک واسط گرافیکی کاربر با سیستم‌ عامل ارتباط داشته باشند برای رایانه های  دستی و رومیزی، معمولا واسط کاربری به عنوان بخشی از سیستم‌ عامل تلقی می شود. در سیستم‌های بزرگ و چند کاربره مثل یونیکس و سیستم‌های شبیه یونیکس، واسط کاربری معمولاً به عنوان یک برنامه کاربردی که خارج از سیستم‌عامل است پیاده‌ می‌شود.نمونه معروف ترین سیستم‌عامل‌های نوین شامل:  اندروید، بی‌اس‌دی، آی‌اواس، لینوکس، اواس ده، کیوان‌اکس، مایکروسافت ویندوز، ویندوز فون و زد/اواس می‌باشند. 

    انواع مختلف سیستم‌عامل ها :

  1. تعریف سیستم‌های بی‌درنگ     

  2. تعریف سیستم‌ عامل های چند کاربره

  3. تعریف سیستم‌عامل تک پردازنده

  4. تعریف سیستم‌عامل توزیع شده

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی سیستم عامل های توزیع شده

نویسنده منبع : پارسی کتاب

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۳۸

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱٫۶۷ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *