دروس پایه, ریاضیات, کامپیوتر, کتاب و جزوات

بهترین جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

بهترین جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

بهترین جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

مقدمه :

بهترین جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی : ریاضیات گسسته که به آن ریاضیات محدود یا ریاضیات تصمیم نیز می‌گویند، به قسمت هایی از ریاضیات گفته می‌شود . که با ساختارهای گسسته (یعنی ساختارهایی که در آن‌ها مفهوم پیوستگی وجود ندارد)ارتباط دارد. اکثر مواردی که در ریاضیات  گسسته مورد بررسی قرار می‌گیرند مجموعه‌های شمارش پذیر می باشد. مثل اعداد صحیح و گراف‌های محدود و زبان‌های رسمی می باشد . ریاضیات گسسته به‌ سبب کاربردهای زیاد در علوم رایانه در دهه‌های گذشته کاربرد بسیاری یافته‌است. مفهوم ها و نشانه‌های ریاضیات گسسته برای مطالعه الگوریتم‌های کامپیوتر و زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده واقع شده است.

توضیحات مختصر :

در بعضی دانشگاه‌ها ریاضیات محدود به مفاهیمی از ریاضیات گسسته اطلاق می‌شود که در تجارت کاربرد داشته‌اند؛ ولی ریاضیات گسسته به مباحث تخصصی علوم کامپیوتر پرداخته است. کتاب ریاضیات گسسته و ترکیباتی گریمالدی برروی الگوریتم ها و برنامه  های کاربردی اصرار کرده است. مجموعه تمرین های عالی این کتاب به دانش آموزان این فرصت را میدهد تا به مهارت کامل آنها در عمل دسترسی پیدا کنند . این کتاب به قابلیت های بسیاری از برنامه های کاربردی علوم کامپیوتر می پردازد و دانش آموزان را برای مطالعه پیشرفته آماده می سازد.

ریاضیات گسسته گروهی از علم ریاضیات است که با عناصر گسسته سروکار دارد و نه عناصر پیوسته، و از جبر و حساب به کار میگیرد. ریاضیات گسسته به علت کاربردهای فراوان در علوم رایانه در دهه‌های گذشته کاربرد زیادی پیدا کرده است. معنا ها و نشانه‌های ریاضیات گسسته برای مطالعه «الگوریتم‌های رایانه» و «زبان‌های برنامه‌نویسی» به کار برده می شود. در برخی دانشگاه‌ها ریاضیات محدود به مفهوم هایی از ریاضیات گسسته انتساب می‌شود که در تجارت کاربرد داشته‌اند؛ ولی ریاضیات گسسته به مبحث های تخصصی علوم رایانه می‌پردازد.

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

نویسنده  منبع : سنجش پی سی

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۹۴

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۲ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *