دروس پایه, ریاضیات, کامپیوتر, کتاب و جزوات

جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

 

مقدمه:

 

 ریاضیات گسسته که به آن «ریاضیات محدود» یا «ریاضیات تصمیم» نیز می‌گویند، به بخش‌هائی از ریاضیات گفته می‌شود  که با ساختارهای گسسته (یعنی ساختارهایی که در آن‌ها مفهوم پیوستگی وجود ندارد)ارتباط دارد. اکثر مواردی که در ریاضیات  گسسته مورد بررسی قرار می‌گیرند مجموعه‌های شمارش پذیر می باشد. مثل اعداد صحیح و گراف‌های محدود و زبان‌های رسمی می باشد . ریاضیات گسسته به‌ سبب کاربردهای زیاد در علوم رایانه در دهه‌های گذشته کاربرد بسیاری یافته‌است. مفاهیم و نشانه‌های ریاضیات گسسته  برای مطالعه الگوریتم‌های رایانه و زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده واقع شده است.

سایت دیجی ای ام سی جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی را برای شما کاربران محترم آموزش می دهد .برای توضیحات بیشتر و دانلود این آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توضیحاتی مختصر:

 

در بعضی دانشگاه‌ها ریاضیات محدود به مفاهیمی  از ریاضیات گسسته اطلاق می‌شود که در تجارت کاربرد داشته‌اند؛ ولی ریاضیات گسسته به مباحث تخصصی علوم کامپیوتر پرداخته است. کتاب ریاضیات گسسته و ترکیباتی گریمالدی برروی الگوریتم ها و برنامه  های کاربردی اصرار کرده است. مجموعه تمرینات عالی این کتاب به دانش آموزان اجازه میدهد تا به مهارت کامل آنها در عمل دسترسی پیدا کنند . این کتاب به ویژگی های متعدد برنامه های کاربردی علوم کامپیوتر می پردازد و دانش آموزان را برای مطالعه پیشرفته آماده می سازد.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی ریاضیات گسسته و ترکیباتی

نویسنده  منبع : سنجش پی سی

تعداد صفحات تعداد صفحات : 94

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – 1.47 مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *