دروس تخصصی, کامپیوتر, کتاب و جزوات, نظریه زبانها و ماشینها

جزوه درسی نظریه زبان ها و ماشین ها

جزوه درسی نظریه زبان ها و ماشین ها

جزوه درسی نظریه زبان ها و ماشین ها

 

چکیده:

 

 زبان ماشین یک مجموعه از دستوراتی است که به طور مستقیم توسط  سی پی یو  رایانه انجام می‌ گیرند. هر دستورالعمل کار مخصوصی را به انجام می رساند.زبان ماشین  امکان دارد به عنوان سطح پایین‌ اجرای یک برنامهٔ رایانه ای سرهم شده، یا به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی وابسته به سخت‌افزار اولیه مورد توجه قرار گرفته شود. با اینکه به طورمستقیم امکان نوشتن برنامه‌ها به صورت کد ماشین عددی وجود دارد، مدیریت‌کردن بیت‌های تک و محاسبهٔ آدرس‌های عددی و ثابت‌ها به صورت دستی، خسته‌کننده و امکان خطا در آن وجود دارد. به این دلیل ، زبان ماشین به طورنسبی به هیچ وجه برای نوشتن برنامه‌ها استفاده  نمی‌ شود.زبان ماشین زبانی ساده شده برای کامپیوتر است که به صورت صفر ویک می باشد که کاملا قابل فهم برای سیستم می باشد.

سایت دیجی ای ام سی جزوه درسی نظریه زبان ها و ماشین ها را برای شما کاربران محترم آموزش می دهد .برای توضیحات بیشتر و دانلود این آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توضیحاتی مختصر:

 

در حال حاضر تقریباً تمام برنامه‌های عملی با زبان‌های سطح بالاتر یا زبان اسمبلی برنامه نویسی می‌شوند. سپس کد منبع با ابزاری مانند کامپایلرها، اسمبلرها و ارتباط‌دهنده‎‌ها با جنبهٔ مهم برنامه‌های ترجمه‌شده، که به کد ماشین ترجمه نشده‌اند، به کد ماشین قابل اجرا ترجمه می‌شود. هر پردازنده یا خانوادهٔ پردازنده، مجموعهٔ دستورالعمل کد ماشین مربوط به خود را دارد.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی نظریه زبان ها و ماشین ها

نویسنده  نویسنده : انجمن علمی کامپیوتر

تعداد صفحات تعداد صفحات : –

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱٫۲۲ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *