دروس پایه, ریاضیات, کامپیوتر, کتاب و جزوات

جزوه درسی معادلات ریاضی رشته کامپیوتر

معادلات ریاضی

جزوه درسی معادلات ریاضی رشته کامپیوتر

مقدمه :

جزوه درسی معادلات ریاضی رشته کامپیوتر : به طور قطع نمی‌توان منکر این حقیقت شد که علوم کامپیوتر از دل ریاضیات خارج شده است .و در بیشتر دانشگاه‌ها گروه علوم کامپیوتر و گروه ریاضیات در یک دانشکده واقع شده‌اند و فارغ التحصیلان  رشته علوم کامپیوتر خصوصا در حوزه ‌های نظری واحدهای زیاد و سنگین ریاضیات رومی گذرانند.بنابراین باید در نظر داشته باشیم که آشنا شدن دانشجویان این رشته با برنامه نویسی در طول دوران تحصیلشان به معنی ارتباط این رشته  و برنامه نویسی نمی باشد.

 ریاضی یک مسئله خیلی مهمی در زندگی روزمره ما به حساب می رود که با آن خیلی سر کارداریم. ریاضی عمومی شامل مبحث هایی می باشد که در دوره  دبیرستان با آن آشنا شدید که در بیشتر رشته ها وجود دارد ، البته در دانشگاه یک سری مباحث دیگر ریاضی به آن اضافه شده است. ریاضی در همه مسئله ها دخالت دارد ، یکی از این مسائل در رشته کامپیوتر است که در حل مسئله های برنامه نویسی خیلی حائز اهمیت است 

توضیحاتی مختصر :

باید بدانیم که علوم کامپیوتر پیرامون حوزه‌های بزرگتری به مطالعه می‌پردازد:  رمزنگاری، پیچیدگی محاسباتی ، محاسبه پذیری، الگوریتم‌ها، پردازش کوانتومنی ، کامپایلرها و …  تنها نمونه‌های از چندین حوزه‌ای هستند که علوم کامپیوتر در ارتباط و درباره آنها می باشد.

ازطرف دیگر برای ورود به صنعت و کار کردن به عنوان یک برنامه نویس ، لزومی به داشتن دانش علوم کامپیوتر نیست و شاید آشنایی با برنامه نویسی رو بتوانیم اصلی‌ترین پیش نیاز این موضوع  بدانیم. پس ما به طور خلاصه می‌تونیم نتیجه گیری کنیم که برای موفق شدن در علوم کامپیوتر نیاز به داشتن دانش ریاضی وجود دارد.البته دانش ریاضیات برای مبدل شدن به یک برنامه نویس موفق مورد نیاز نیست.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه درسی معادلات ریاضی رشته کامپیوتر

نویسنده  منبع: سایت آغازه

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۶۹

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۷٫۶۰ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *