جزوه آموزشی توابع ریاضی ومثلثات در اکسل

جزوه آموزشی توابع ریاضی ومثلثات در اکسل

جزوه آموزشی توابع ریاضی ومثلثات در اکسل

 

مقدمه:

 

 منظور از توابع ریاضی  مثلثاتی ۶ تابع sin ،cos، tan، cot، sec و cose می باشد که این توابع رابطهٔ میان زاویه‌ها و ضلع‌های یک مثلث قائم‌الزاویه را نشان می‌دهند و به همین دلیل توابع مثلثاتی نیز می گویند . بحث های زیاد و متفاوتی از توابع مثلثاتی بیان شده‌است، ساده‌ترین آن‌ها بر پایهٔ دایرهٔ واحد است که در این تعریف دایره‌ای با شعاع ۱ ترسیم می‌شود و شعاعی با زاویهٔ مشخص نسبت به محور افقی روی آن رسم شده و یک مثلث را شکل می‌دهد.تابع های مثلثاتی بر روی یک زاویه عملیات انجام می‌دهند و یک عدد حقیقی را برمی‌گردانند و هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند، از جمله زوج یا فرد بودن، متناوب بودن، پیوسته بودن و نیز متعامد بودن آن است.

سایت دی جی ای ام سی جزوه آموزشی توابع ریاضی ومثلثات در اکسل را برای شما کاربران محترم آموزش می دهد .برای توضیحات بیشتر و دانلود این آموزش به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

توضیحاتی مختصر:

 

به کار گیری اصلی این تابع‌ها در محاسبهٔ اندازهٔ ضلع‌ها و زاویه‌های یک مثلث و سایر عوامل مرتبط با آن‌ها می باشد. این کاربرد، در دانش‌های مختلفی مانند نقشه‌برداری، ناوبری و زمینه‌های گوناگون فیزیک مورد استفاده قرار می گیرد.شما می توانید در سایت دیجی ای ام سی از دیگر کتب ها، جزوه ها و آموزش ها در زمینه کامپیوتر ، الکترونیک و مکانیک  آشنا شوید.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه آموزشی توابع ریاضی ومثلثات در اکسل

نویسنده  نویسنده : بهرام صمدیان

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۹

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۷۰۶ کیلو بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *