آموزش Visual Basic, آموزش برنامه نویسی, برنامه نویسی, کامپیوتر

جزوه آموزشی API ویندوز در ویژوال بیسیک

جزوه آموزشی API ویندوز در ویژوال بیسیک

جزوه آموزشی API ویندوز در ویژوال بیسیک

 

مقدمه :

 

جزوه آموزشی API ویندوز در ویژوال بیسیک: یک برنامه نویس با استفاده از توابع و اشیا ذاتی ویژوال بیسیک تنها به بخشی از سیستم عامل دسترسی و کنترل خواهد داشت .اما همین برنامه نویس با استفاده از توابع api ویندوز قادر به کنترل ریزترین بخش های سیستم عامل خواهد بود. قلب ویندوز یعنی چیزی که اساس سیستم عامل ویندوز است، چیزی نیست بجز توابع API.

  • API مخفف کلمه Aplication programming interface میباشد که به معنای رابط برنامه سازی است.که از آن به نام های Aplication programming Interface و Application Programmers Interface نیز یاد شده است.نام API به توابعید که در فایل های مختلف ویندوز مانند advapi 32. DLL و userDLL 32. DLL و ole 32. DLL و… وجود دارند.

سایت دیجی ای ام سی (مرجع کامل رشته های کامپیوتر ، مکانیک و الکترونیک)

توضیحاتی مختصر:

 

هر کاری که در ویندوز انجام می شود و هر اتفاقی که می افتد با استفاده از این توابع صورت می گیرد.

در حقیقت نوشتن برنامه برای ویندوز از صدا کردن توابع API به وجود می آید . API بخشی از خود ویندوز است. لذا تمام برنامهای کاربردی ویندوز به همان توابعی دسترسی دارند که برنامه های دیگرنیز دارند.در محیط چند وظیفه ای ویندوز لازم است که تمام برنامه ها در روش تعریف شده دقیق عمل کنند. با استفاده از توابع API که در همه  برنامه های کاربردی استفاده می شود این سازگاری بوجود می آید.امید است که بتوانید از این برنامه به خوبی  استفاده کنید.

عنوان کتاب عنوان کتاب : جزوه آموزشی API ویندوز در ویژوال بیسیک

نویسنده نویسنده: حامد احمدی

تعداد صفحات تعداد صفحات :۹

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۲۲۸ کیلو بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *