اسلاید سیگنال ها و سیستم ها دانشگاه شهید بهشتی

اسلاید سیگنال ها و سیستم ها دانشگاه شهید بهشتی

اسلاید درسی سیگنال ها و سیستم ها دانشگاه شهید بهشتی

این درس یکی از مهمترین دروس دوره کارشناسی مهندسی برق است. سیستمها، مستقل از اینکه یک مدار الکتریکی ساده باشند یا یک سیستم مخابراتی پیشرفته، از یک نظریه کلی پیروی می‌ کنند که این نظریه کلی موضوع این درس است. در این درس تاکید اصلی روی نظریه سیستمهای خطی و تغییرناپذیر با زمان است، و ابزارهای گوناگون برای تحلیل این سیستم‌ها، از جمله انتگرال یا مجموع  کانولوشن، سری فوریه  پیوسته و گسسته ، تبدیل فوریه ، تبدیل لاپلاس، و تبدیل Z تدریس خواهند شد. این درس همچنین یکی از مهمترین مواد کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق نیز هست.

 

  اسلاید سیگنال ها و سیستم ها دانشگاه شهید بهشتی – این  اسلاید درسی  را میتوانید از دیجی ای ام سی  دریافت کنید.

  عناوین  ارائه شده در این اسلاید عبارت اند از :

  • سيگنال چيست؟

  • سيستم چيست؟

  • تبديلها 

  • سيگنالهاي پايه 

  • خواص سيگنال 

  • خواص سيستم ها

   

  سیگنال‌ در رشته ارتباطات، پردازش سیگنال یا به طور مشابه و کلی‌تر در رشته مهندسی برق، هر کمیت متغیر نسبت به زمان است. سیگنال‌ها اغلب توابع سطری از زمان هستند (سهمی شکل)، ولی ممکن است به صورت توابع ستونی نیز یافت شوند و نیز ممکن است توابعی از هر متغیر مستقل مربوطه دیگری باشند. این مفهوم بسیار گسترده و تعریف دقیق آن بسیار دشوار است. مفاهیم مربوط به رشته‌های زیر مجموعه، مشترک هستند برای مثال در تئوری اطلاعات یک سیگنال پیغام کد شده‌ای‌است که این همان ترتیب حالت‌ها در یک کانال ارتباطی است که پیغام را دربر می‌گیرد. در یک سیستم ارتباطی یک منتقل کننده پیغام را به سیگنال تبدیل می‌کند که این پیغام از طریق کانال ارتباطی به گیرنده می‌رسد.

  برای مثال کلمات جمله «ماری یک گوسفند کوچک دارد» ممکن است پیغامی باشد که پشت تلفن گفته می‌شود، منتقل کننده تلفنی صداها را به سیگنال ولتاژ الکتریکی تبدیل کرده‌است. این سیگنال از طریق سیم‌ها به تلفن گیرنده منتقل می‌شود و در آنجا به صداها تبدیل می‌شود. سیگنال‌ها را می‌توان به روش‌های گوناگون دسته‌بندی کرد. عمده‌ ترین تفاوت بین فضاهای گسسته و پیوسته این است که توابع بر روی آن‌ها تعریف می‌شوند. به عنوان مثال بازه زمانی گسسته و پیوسته. سیگنال‌های دارای زمان پیوسته را نیز اغلب حتی زمانی که توابع سیگنال پیوسته نیستند سیگنال‌های پیوسته می‌نامند و مثال آن سیگنال موج مربعی است. تفاوت عمده دیگر بین سیگنال‌ها از لحاظ ارزش گسسته یا پوسته آنهااست. سیگنال‌های دیجیتال دارای ارزش گسسته‌اند ولی به طور نامشهودی از روند فیزیکی دارای ارزش پیوسته‌ای به‌دست می‌آیند.

  عنوان کتاب عنوان اسلاید :  اسلاید سیگنال ها و سیستم ها دانشگاه شهید بهشتی

  نویسنده  تهیه کننده : احمد محمودی

  تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۳۶

  زبان زبان : فارسی

  دانلود  دانلود -۱ مگابایت

  رمز رمز فایل : digiemc.com

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  Want to join the discussion?
  Feel free to contribute!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *