صفحه نخست

جزوه آموزشی حسابداری شرکت های بیمه

جزوه آموزشی حسابداری شرکت های بیمه

جزوه آموزشی حسابداری شرکت های بیمه

مقدمه ای بر حسابداری شرکت های بیمه :

بدون درک مفاهیم و اصول حسابداری و نیز نداشتن شناخت نسبت به دلایل مفهومی رویه های مورد عمل حسابداری در هر واحد تجاری یا بنگاه اقتصادی , نمی توان حسابداری را به گونه ای کارآمد و موثر فهمید و به کار گرفت و صورت های مالی حاصل از این رویه ها را درک کرد. از این رو, آگاهی از مفاهیم, اصول و رویه های مورد عمل حسابداری برای همه کسانی که با آنها سروکار دارند بسیار مهم و حیاتی است.

جایگاه حسابداری شرکت های بیمه در بین مفاهیم حسابداری در کجا قرار دارد؟ صنعت بیمه دارای چه ویژگی هایی است که رویه های حسابداری مخصوص خود را می طلبد؟ آیا این رویه ها با رویه های معمول در دیگر واحدهای تجاری تفاوت دارد؟ اگر پاسخ مثبت است، علت تفاوت این رویه ها با رویه های معمول و جاری حسابداری در دیگر بنگاه های اقتصادی چیست؟ در این فصل, کوشش خواهد شد تا برای پاسخ به پرسش های بالا, ابتدا اصول و مفاهیم پذیرفته شده حسابداری شامل مفروضات محیطی, اصول اجرایی و میثاق های محدودکننده, به گونه ای مختصر و گویا تبیین شود و سپس حسابداری شرکت های بیمه به عنوان رویه های خاص حسابداری وضع شده برای صنعت بیمه که دارای ویژگی های منحصر به فرد و متمایز از دیگر واحدهای تجاری است, توضیح داده خواهد شد.

جایگاه حسابداری در شرکت های بیمه :

صورت های مالی یک موسسه هنگامی به نحوه مطلوب تهیه می گردد که در تنظیم آنها ضمن رعایت اصول حسابداری و مقررات حاکم بر فعالیت ها به ماهیت عملیات موسسه نیز توجه کافی شود. تحقق این امر مستلزم آن است که حسابداران علاوه بر معلومات حسابداری خود، با نوع فعالیت, ارتباطات و رشته های مختلف عملیات موسسه, حداقل در حد تشخیص اطلاعات مورد نیاز آشنا یی داشته باشند. بنابراین جهت آشنایی با حسابداری شرکت های بیمه باید در وهله اول ضمن توجه به سازمان و تشکیلات شرکت های بیمه، با انواع فعالیت های آنها نیز آشنایی کامل داشت.

سر فصل های کتاب حسابداری بیمه ها :

فصل ۱ : مروری بر اصول و مفاهیم حسابداری
فصل ۲ :ویژگی های مالی و حسابداری شرکت های بیمه
فصل ۳ :حسابداری عملیات بیمه ای مستقیم
فصل ۴ : حسابداری عملیات بیمه ای اتکایی
فصل ۵ : صورت های مالی شرکت های بیمه
فصل آخر : پیوست : مقررات مالی

درباره جزوه : 

عنوان کتاب عنوان جزوه : جزوه آموزشی حسابداری شرکت های بیمه

نویسنده نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۳۴

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود : 1.10 مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *