حسابداری, حسابداری صنعتی 3, دروس تخصصی-حسابداری

بهترین کتاب حسابداری صنعتی ۳ سورن آبنوس

بهترین کتاب حسابداری صنعتی 3 سورن آبنوس

بهترین کتاب حسابداری صنعتی ۳ سورن آبنوس

توضیحات : 

بهترین کتاب حسابداری صنعتی ۳ سورن آبنوس : تعریف بودجه : یک برنامه مالی برای یک دوره زمانی مشخص است یک برنامه مالی شامل : مقادیر ،ریال ، مزایای بودجه بندی، برنامه ریزی ، کنترل . معیار ارزیابی عملکرد بهبود هماهنگی و ارتباط کلیه مراحل بودجه بندی را از نقطه شروع تا مرحله برآورد در بر گرفته و قبل از شروع دوره بودجه انجام می شود.

از طریق بدست آوردن اطلاعات مربوط به جنبه های مختلف عملیات در آینده و تجزیه و تحلیل آنها وسازگار نمودن آن با اهداف بلند مدت و کوتاه مدت صورت می گیرد. منظور از کنترل، مطمئن شدن از دستیابی به نتایج مورد استفاده می باشد . در پایان دوره های کنترل و بعد ازفراهم شدن اطلاعات واقعی ، از طریق مقایسه ارقام واقعی با ارقام پیش بینی شده صورت می گیرد بودجه برنامه مشخصی را ارائه وچارچوبی را برای ارزیابی فعالیتهای انجام شده فراهم می نماید بودجه وسیله ای برای معاوضه نظر و هماهنگی برنامه ها بین کلیه بخش های واحد تجاری بوده و باعث بهتر شدن ارتباطات و هماهنگی بخشهای واحد تجاری می شود.
محدودیت های بودجه :
بودجه از لحاظ علمی دقیق نبوده و همواره برخی قضاوتهای شخصی در آن دخیل است برخی از برنامه های بودجه به دلیل عدم حمایت یا حمایت سطحی بعضی مدیران اجرائی ممکن است با شکست مواجه شود بوجه بندی ممکن است موجب شود که مدیران احساس کنند که در تنگنا قرار گرفته اند و فاقد اختیارات لازم می باشند. لذا باعث نادیده گرفتن وظایف محوله به آن ها شود از آن جائی که فرایند بوجه بندی نیاز به زمان دارد لذا با گذشت زمان ممکن است مدیران واحدهای تجاری علاقه خود را نسبت به بودجه از دست بدهند.

سرفصل های این کتاب : 

بودجه بندی جامع 
انحرافات فروش و تجزيه و تحليل سود ناخالص 
بودجه بندی سرمایه ای 
هزينه هاي مرتبط با تصميم گيري 
هزينه يابي بر مبناي فعاليت 
حسابداری سنجش مسئولیت

درباره کتاب :

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین کتاب حسابداری صنعتی ۳ سورن آبنوس

نویسنده نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات : –

منبع منبع www.irhesabdaran.ir

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود : ۷٫۵ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *