MATLAB, آموزش نرم افزار, کامپیوتر

بهترین راهنمای استفاده از برنامه متلب

بهترین راهنمای استفاده از برنامه متلب

بهترین راهنمای استفاده از برنامه متلب

برنامه ی متلب چیست ؟ 

 • متلب یک زبان برنامه‌ نویسی سطح بالای نسل چهارم و یک محیط تعاملی برای محاسبات عددی, تجسم و برنامه‌نویسی می‌باشد که از ترکیب دو واژه MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ساخته شده است این نام بیانگر از رویکرد ماتریس محور برنامه است که در آن حتی اعداد منفرد نیز به‌صورت یک ماتریس با ابعاد ۱*۱ در نظر گرفته می‌شود.

توضیحاتی درمورد برنامه ی متلب(Mtlab) :

 • نرم‌افزار متلب به وسیله ی شرکت MathWorks ایجاد شده است. این شرکت در سال ۱۹۸۴ در ایالت ماساچوست آمریکا بنیانگذاری شد. در سال ۱۹۷۰ Cleve Moler رییس دانشکده نیومکزیکو نرم‌افزار متلب را بر مبنا و اساس زبان فرترن نوشت. در سال ۱۹۸۳ این اپلیکیشن را بر اساس زبان برنامه‌نویسی C شکل دادند و پس از بنیانگذاری شرکت گسترش آن سرعت گرفت.متلب توانایی کار با ماتریس‌ها, رسم انواع توابع و داده‌ها, پیاده‌سازی انواع الگوریتم‌ها, ایجاد رابط کاربری, ارتباط با برنامه‌های نوشته‌شده به زبان‌های دیگر ازجمله C, C++، JAVA  و فرترن و ایجاد مدل‌ها و برنامه‌ های کاربردی را فراهم می‌کند.
 • نرم افزار متلب از رابط گرافیگی کاربر جامعی استفاده می کند. این نرم افزار قدرت بسیار زیادی در همه زمینه های مهند سی دارد قدرت این را دارد که سخت ترین محاسبات را همراه با شبیه سازی سه بعدی پیاده سازی کند. هر چه میگذرد این نرم افزار آپدیت نسخه های آن وارد بازار می شود و کلی امکانات نیز به آن اضافه می شود. این فیلم آموزشی می تواند کمک زیادی در جهت پیاده سازی پروژه ها و برنامه هاتون باشه. امید است درآینده آموزش این نرم افزار قدرتمند و پرکاربرد را قرار دهیم.

مطالب ارائه شده در این فایل آموزشی :

 1. استفاده از demo
 2. عملیات ابتدایی
 3. ذخیره کردن و بازیابی داده ها
 4. عملیات ماتریسی روی آرایه ها
 5. عملیات عضو به عضو روی آرایه ها
 6. چند جمله ها
 7. عملیات و توابع منطقی
 8. ترسیم داده ها
 9. نمودارهای ۳ بعدی
 10. نمودار های ۲/۵ بعدی
 11. کنترل جریان محاسبات 

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین راهنمای استفاده از برنامه متلب

نویسنده نویسنده :  نوید مستوفی

تعداد صفحات تعداد صفحات: ۳۵

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۵۰۰ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *