الکترونیک, دروس تخصصی برق, دروس تخصصی گرایش الکترونیک, دروس تخصصی گرایش مخابرات, صفحه نخست, کتاب و جزوات, مدارهای مخابراتی, مدارهای مخابراتی

جزوه درسی مدارهای مخابراتی دانشگاه فردوسی مشهد

جزوه درسی مدارهای مخابراتی دانشگاه فردوسی مشهد

جزوه درسی مدارهای مخابراتی دانشگاه فردوسی مشهد

مقدمه :

جزوه درسی مدارهای مخابراتی دانشگاه فردوسی مشهد : مدار مخابراتی ( Telecommunication circuit) می‌تواند هر رشته, هادی یا هر کانال دیگری باشد که اطلاعات به وسیله ی آن منتقل می‌شود. مدار اختصاصی, مدار خصوصی یا خط های استیجاری, رشته خطی است که تنها به یک کاربرد اختصاص می‌یابد. حقیقتا این یک سیگنال آنالوگ بوده و معمولا در ایستگاه‌های رادیویی برای کنترل از راه دور واحد یا لینک استودیوی فرستنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به مرور زمان خط های دیجیتال شدند و برای مصرف های خصوصی شبکه‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار گرفتند. مدار سوئیچ بلعکس مدار اختصاصی است. در مدار سوئیچ توانایی اتصال به مسیرهای متفاوت میسر است. شبکه دیجیتالی فعالیت های یکپارچه و سرویس ساده قدیمی تلفن نمونه‌هایی از مدار سوئیچ اند. در این مدارها قدرت برقراری ارتباط با شماره‌های دیگر وجود دارد. در خط های دیجیتال, توانایی این را دارد که یک مدار مجازی برای خواسته های دیگری در حین اشتراک گذاری یک مدار مفرد فیزیکی به وجود آورد.

مدار مخابراتی ممکن است به شکل های زیر تعریف شود :

  • مسیر کامل بین دو پایانه که ممکن است بصورت یک مسیر رفت و برگشت یا یک طرفه راه‌اندازی شود.
  • مسیر الکترونیکی بین دو یا چند نقطه که توانایی فراهم کردن چند کانال را داراست.
  • تعدادی هادی که به منظور حمل جریان الکتریکی به یکدیگر وصل شده‌اند.
  • یک حلقه بسته الکترونیکی که برای جابه جایی سیگنال از میان دو یا چند نقطه ساخته شده است.
  • جمعی از قطعات الکتریکی مانند مقاومت, سلف, خازن, ترانزیستور و منابع انرژی که در یک یا چند مسیر برگشتی به یکدیگر متصل شده‌اند.

شما می توانید این فایل آموزشی را به صورت کاملا رایگان در بخش پایین صفحه دانلود نمایید و برای دسترسی به مطالب بیشتر می توانید به صفحه ی نخست از سایت دی جی ای ام سی مراجعه فرمایید.

عنوان کتاب عنوان جزوه : جزوه درسی مدارهای مخابراتی دانشگاه فردوسی مشهد

نویسنده  نویسنده : دکتر خلیل مافی نژاد

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۵۵

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱۴  مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *