دروس اصلی, ذخیره و بازیابی, کامپیوتر, کتاب و جزوات

اسلاید آموزشی ذخیره و بازیابی اطلاعات

اسلاید آموزشی ذخیره و بازیابی اطلاعات

اسلاید آموزشی ذخیره و بازیابی اطلاعات

مقدمه:

ذخیره و بازیابی اطلاعات یکی از درس هایی است که شامل مباحثی مربوط به ذخیره داده ها بر روی حافظه های مختلف می باشد و مطالبی را بیان می کند که به انواع دیسک های حافظه و نوع ذخیره سازی آن ها و همچنین اندازه های داده ها مرتبط می شود.چنین مطالبی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که ما بخواهیم یک فضای ذخیره سازی تهیه کنیم و باید اطلاعاتی در مورد انواع داده ها، اندازه های داده ها و انواع ذخیره سازی و انواع مختلف صفحات دخیره سازی داشته باشیم .در این درس ، بازیابی اطلاعات ذخیره شده را نیز مورد بررسی قرار می دهد و می فهمیم که رکورد های موجود در خانه های حافظه حتی پس از حذف هم قابل برگشت و بازیابی هستند.

در  وبسایت دیجی ای ام سی بر این هستیم که اسلاید آموزشی ذخیره و بازیابی اطلاعات را در اختیار دوستان عزیزم قرار دهم تا خدمتی در موفقیت شما دانشجویان بردارم. در ادامه مطلب می توانید این اسلاید را دانلود نمایید.

همانطور که گفته شد در درس ذخیره و بازیابی اطلاعات بیشتر درمورد داده ها، اندازه داده ها و حجمی  که در حافظه اشغال می کند، بحث می شود و باید بدانید برای یک دانشجوی رشته کامپیوتر اطلاعات و مطالب این درس بسیار مفید است و می تواند در اکثر موارد و دروس مختلف شما را یاری کند و فهم مباحث دیگر را برای شما راحت  تر نماید.

سرفصل های این اسلاید:

 از مطالبی که در اسلاید آموزشی ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده شده است،می توان  به موارد زیر اشاره نمود:

  • آشنایی با طراحی و مشخصات ساختار فایل ها
  • حافظه جانبی و نرم افزار سیستم

عنوان کتاب عنوان اسلاید :  ذخیره و بازیابی اطلاعات

نویسنده  نویسنده : عین الله جعفرنژاد قمی-ابراهیم محرابی

تعداد صفحات تعداد صفحات : –

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱٫۳۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *