استاتیک, اصلی, کتاب و جزوات, مکانیک

دانلود مسئله های درس استاتیک به زبان انگلیسی

دانلود مسئله های درس استاتیک به زبان انگلیسی

دانلود مسئله های درس استاتیک به زبان انگلیسی

مقدمه :

استاتیک، یا ایستایی‌شناسی شاخه‌ای از نزاکت فیزیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه درباره ی سامانه‌های فیزیکی در حال ترازمندی ایستا (یا تعادل استاتیکی) می‌پردازد. ترازمندی ایستا حالتی است که در آن، فضا نسبیِ زیرسامانه‌ها نسبت به یک‌دیگر تغییر نکند یا آن‌که تکه ها و سازه‌ها در نشان اعمال قوای خارجی، در حال ایستا و سکون باقی بمانند. در حالت تعادل ایستا، سامانهٔ باره نظر یا در حال سکون است یا مرکز جرم (گرانیگاه) آن با سرعت ثابت حرکت می‌کند.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات:

با استفاده از قانون دوم نیوتون به این نتیجه می‌رسیم که در یک سامانهٔ در حال تعادل ایستا، نیروی خالص و نیز گشتاور خالص وارد بر هر یک از جرم‌های تو سامانه برابر با صفر است، و این بدان معناست که در ازای هر نیرویی که بر یک جزء یا مؤلفه از سامانه وارد می‌شود، نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به آن جزء اعمال می‌گردد. این‌که نیروی خالص وارد بر نظام مساوی با صفر باشد، به عنوان شرط نخست تعادل شناخته می‌شود.

ایستایی‌شناسی از دسته مباحثی است که در تجزیه و تحلیل سازه‌ها، مثلاً در مهندسی سازه یا معماری، و نیز به اثناء پژوهش ها سیالات در حالت سکون مانند پایدای سدها تحت فشارهای عظیم هیدرو استاتیکی آب کاربرد زیاد دارد. مقاومت مصالح (مکانیک ماده‌ها) شاخه‌ای مرتبط از علم مکانیک است که جستار ترازمندی ایستا در آن زیاد به شغل می‌رود. استاتیک پایه ای‌ترین و اصلی‌ترین آموزه در رشته مهندسی عمران محسوب میشود.

عنوان کتاب عنوان کتاب : دانلود مسئله های درس استاتیک به زبان انگلیسی

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :35

زبان زبان : انگلیسی

دانلود  دانلود -1مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *