دیگر کتب, صفحه نخست, کامپیوتر, کتاب و جزوات, ویندوز

بهترین پوسته اسکریپت در لینوکس

بهترین پوسته اسکریپت در لینوکس

بهترین پوسته اسکریپت در لینوکس

سیستم عامل چیست؟

سیستم‌ عامل یک سامانه ی نرم‌افزاری است . این سامانه مدیریت منابع کامپیوتر را بر عهده دارد.سیستم عامل یک بستر را ارائه میدهد که برنامه کاربردی در رایانه اجرا شود و بتوان از رایانه استفاده کرد. سیستم‌عامل از اساسی ترین و مهمترین نرم‌افزارهای یک سیستم کامپیوتری است. برنامه‌های قابل اجرا یا به وسیله ی واسط  برنامه‌نویسی کاربردی یا از راه فراخوانی‌های سیستم به خدمات سیستم عامل دسترسی پیدا میکنند.از طریق فراخوانی این واسط ‌ها، برنامه‌های کاربردی قادر خواهند بود سرویسی را از سیستم‌ عامل درخواست  کنند، پارامترها را منتقل کنند همچنین میتوانند از این طریق پذیرنده ی پاسخ عملیات باشند.

بهترین پوسته اسکریپت در لینوکس را میتوانید از دیجی ای ام سی  دریافت کنید.

توضیحاتی مختصر:

سیستم‌ لینوکس که در آغاز اغلب به وسیله ی افراد مشتاق به شکل داوطلبانه توسعه یافت و استفاده میشد در حال حاضر پشتیبانی شرکت‌های بزرگی مانند آی‌ بی‌ ام و هیولت پاکارد را دارد. این سیستم توانایی رقابت با بسیاری از نسخه‌های تجاری یونیکس دارد. طرفداران لینوکس و اکثر تحلیل‌گران موفقیت این سیستم را مرهون استقلال از فروشنده، هزینه ی کم  پیاده‌سازی، بالا بودن سرعت، امنیت و ویژگی اطمینان لینوکس می‌دانند.

سخت‌افزارهای متنوعی تحت پشتیبانی سیستم لینوکس هستند. همچنین می توان گفت انواع گوناگون گوشی تلفن همراه، تبلت، مسیریاب ها ، و کنسول های بازی تا کامپیوترهای رومیزی، کامپیوترهای بزرگ و ابررایانه‌ها قابلیت اجرای برنامه توسط لینوکس را دارند. علی رغم چیزی که عموم مردم گمان میکنند ، لینوکس سیستم عامل نیست. نمیتوان کلمه ی سیستم عامل را به لینوکس اطلاق کرد. چیزی که معمولا توسط افراد به این اسم خوانده می‌شود، همان سیستم‌ عامل گنو/لینوکس است. اگرچه در ابتدا لینوکس تنها به منظور استفاده ی ریزپردازنده‌هایی و با معماری ۸۰۳۸۶ اینتل طرح ریزی شده است. لینوکس امروزه انواع مختلف معماری‌ها را تحت پشتیبانی قرار داده است.

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین پوسته اسکریپت درلینوکس

نویسنده  نویسنده : سعید حسینی

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۴۷

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۲٫۸۶ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *