استاتیک, اصلی, کتاب و جزوات, مکانیک

بهترین کتاب درسی جامع استاتیک

بهترین کتاب درسی جامع استاتیک

بهترین کتاب درسی جامع استاتیک

مقدمه :

بهترین کتاب درسی جامع استاتیک : استاتیک، یا ایستایی‌شناسی شاخه‌ای از نزاکت فیزیک و علوم مهندسی است که به گفتگو و مطالعه درباره ی نظام های فیزیکی در حال ترازمندی ایستا (یا تعادل استاتیکی) می‌پردازد. ترازمندی ایستا حالتی است که در آن، فضا نسبی زیرسامانه‌ها نسبت به یک‌دیگر تغییر نکند یا آن‌که تکه ها و سازه‌ها در نشان اعمال حواس خارجی، در حال ایستا و سکون باقی بمانند. در حالت تعادل ایستا، سامانه ی باره نظر یا در حال سکون است یا مرکز جرم (گرانیگاه) آن با سرعت ثابت حرکت می‌کند.

توضیحات :

با استفاده از قانون دوم نیوتون به این نتیجه می‌رسیم که در یک سامانه ی در حال تعادل ایستا، نیروی خالص و نیز گشتاور خالص وارد بر هر یک از جرم‌های تو سامانه برابر با صفر است، و این بدان معناست که در ازای هر نیرویی که بر یک قطعه یا سازه از سامانه وارد می‌شود، نیرویی به همان اندازه ولی در جهت مخالف به آن جزء اعمال می‌گردد. این‌که نیروی خالص وارد بر نظام مساوی با صفر باشد، به عنوان شرط نخست تعادل شناخته می‌شود.

ایستایی‌شناسی از دسته مباحثی است که در تجزیه و تحلیل سازه‌ها، مثلا در مهندسی سازه یا معماری، و نیز به اثناء پژوهش ها سیالات در حالت سکون مانند پایدای سدها تحت فشارهای عظیم هیدرو استاتیکی آب کاربرد زیاد دارد. مقاومت مصالح (مکانیک ماده‌ها) شاخه‌ای مرتبط از علم مکانیک است که مبحث ترازمندی ایستا در آن زیاد به شغل می‌رود. استاتیک پایه ای‌ترین و اصلی‌ترین آموزه در رشته مهندسی عمران محسوب میشود. استاتیک به جسم صلب در حال سکون می پردازد و شرایطی را رسیدگی می کند که قوای وارد آمده بر این جسام تحت آن شرایط به حالت ترازمندی پیمان می گیرند.

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین کتاب درسی جامع استاتیک

نویسنده  تهیه کننده : ترجمه دکتر ابراهیم واحدیان

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۸۸

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۳۶ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *