دیگر کتب, صفحه نخست, کامپیوتر, کتاب و جزوات, مقالات

دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب

دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب

دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب

مقاله دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب را شکوفه بهشتی نوشته است.فایل پی دی اف این مقاله در ۷ صفحه تنظیم شده است. لینک دانلود دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب را در ادامه خواهید دید.

مقدمه:

دنیای وب منبع بزرگی  از اطلاعات  میباشد. روز به ‌روز برحجم آن افزوده می‌شود. در حال حاضر با رشد روز افزون این پدیده، حجم گسترده اى از منابع اطلاعاتى حوزه هاى مختلف مثل كتب، مجلات، پایان نامه ها، طرحهاى پژوهشى و پایگاههاى اطلاعاتى در بسترهاى جدید و با قابلیتهاى متنوعى در مقایسه با منابع چاپى قابل دسترسى هستند. این در حالی است که تولد وب سایت های جدید و توسعه سیستم های دینامیک ارائه محتوا، به حجم و غنای این اطلاعات می افزاید.رشد اطلاعات به حدی است که امروزه مشکل «دسترسی به اطلاعات» جدی تر از «فقدان اطلاعات» است.

امروزه چالش عمده اکثر کاربران، دستیابی به اطلاعات می باشد.آمارها نشان می دهند که افراد بسیاری سفر در دنیای وب را با ابزارهای جستجو آغاز می‌کنند و جستجو کردن دومین فعالیت عمده کاربران در دنیای وب محسوب میشود.یکی از عمده ترین چالش های امر جستجو در وب، مواجهه ابزارهای جستجو با اسناد و منابعی است که به صورت دینامیک تولید شده و به کاربران عرضه می شوند .در این نوشتار این منابع، با نام «وب پنهان» مورد اشاره قرار گرفته اند. تحقیقات و پروژه هایی در زمینه تولید ابزارهای جستجوی درخور این منابع که بخش عمده وب را تشکیل می دهند انجام شده و تعداد زیادی از این پروژه ها به مرحله عمل رسیده و برای تسهیل بازیابی اطلاعات به کاربران عرضه گردیده است.دسته بندی های مختلفی از این تحقیقات و رهیافتهای پیشنهادی آن ها ارائه شده که کمابیش ساختار نزدیکی به هم دارند. 

درباره مقاله : 

عنوان کتاب عنوان :دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب

نویسنده نویسنده : شکوفه بهشتی 

منبع منبع : www.maghale.net

تعداد صفحات تعداد صفحات:  7 

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود –  230 کیلوبایت 

رمز رمز فایل : digiemc.com

1 دیدگاه در “دسته بندی رهیافت های جستجو در صفحات دینامیک وب

  1. مممنون از مطالب و آموزشات بسیار خوبتون 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *