الکترونیک, پایه, دروس پایه, دروس پایه برق, ریاضیات, ریاضیات, ریاضیات برق, کامپیوتر, کتاب و جزوات, کتاب و جزوات, کتاب و جزوات, مکانیک

بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل و کاربرد آنها

بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل و کاربرد آنها

بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل و کاربرد آنها

چکیده :

بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل و کاربرد آنها : معادله دیفرانسیل یکی از معادله های ریاضی است و گویای یک تابع مجهول از یک یا چند متغیر مستقل و مشتق های مرتبه‌های متفاوت آن نسبت به متغیرهای جدا از هم می باشد. تعداد بسیاری از ضوابط عمومی طبیعت، طبیعی‌ترین بیان ریاضی خود را در زبان معادلات دیفرانسیل پیدا می کنند. استفاده های معادلات دیفرانسیل ایضا در ریاضیات، به ویژه در هندسه و نیز در مهندسی و بسیاری از حوزه های دیگر کاربردی و فنی بسیار زیاد است. معادلات دیفرانسیل در بسیاری پدیده‌های علوم اتفق می افتد. هر زمان که یک رابطه بین چند متغیر  با مقادیر مختلف در حالت‌ها یا زمان‌های متفاوتی وجود دارد و نرخ تغییرات متغیرها در زمان‌های متعدد یا حالت های مختلف شناخته شده است می‌توان آن پدیده را با معادلات دیفرانسیل بیان کرد.

توضیحاتی مختصر:

به عنوان مثال در مکانیک، حرکت جسم بوسیله سرعت و مکان آن در زمان‌های مختلف تشریح و وصف می‌شود و معادلات نیوتن به ما رابطه بین مکان و سرعت و شتاب و نیروهای گوناگون وارده بر جسم را میدهد. در این چنین وضعیتی می توانیم حرکت جسم را در شکل یک معادله دیفرانسیل که در آن مکان ناشناخته جسم تابعی از زمان است ارائه دهیم . معادله دیفرانسیل معادله‌ای است که حاوی یک یا چند مشتق یا دیفرانسیل باشد. معادلات دیفرانسیل بر اساس ویژگیهایی رده بندی می شوند :

عادی (جزئی)

مرتبه

درجه

شما می توانید این فایل آموزشی را به صورت کاملا رایگان در بخش پایین صفحه دانلود نمایید و برای دسترسی بیشتر به فایل های موجود در سایت دی جی ای ام سی ، به صفحه نخست مراجعه کنید.

دی جی ای ام سی

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل و کاربرد آنها

نویسنده  نویسنده : بیژن شمس – کیخسرو فرخ زاده

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۹۰۶

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱۴ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *