آموزش Android, آموزش برنامه نویسی, کامپیوتر

بهترین آموزش بیسیک فور اندرویدB4A

بهترین آموزش بیسیک فور اندرویدB4A

بهترین آموزش بیسیک فور اندرویدB4A

آموزش برنامه نویسی اندروید در محیط بیسیک فور اندروید (B4A)

  • بهترین آموزش بیسیک فور اندرویدB4A : اگر شما هم از گسترش دهندگان زبان اندروید هستید ، پیشنهاد می کنم Basic4android  را امتحان کنید . این محیط ساده و گرافیکی به شما این امکان را می دهد تا هر نوع برنامه کاربردی را برای سیستم عامل اندروید ایجاد کنید و به سرعت  و با آسانی خواهید توانست برنامه های اندرویدی خود را در آن اشکال زدایی و کامپایل کنید  با استفاده از کتابخانه های فراوان آن توانا خواهید بود  یک رابط کاربری پیشرفته را برای برنامه خود طراحی کنید.

مجموعه کتابخانه های آن شامل :

  • پایگا داده SQL ، پورت های سریال (بلوتوث)، GPS، دوربین، تجزیه XML، سرویس های وب (HTTP)، سرویس های  (background tasks)، انیمیشن ها، JSON، شبکه (TCP & UDP) ، متن به گفتار (TTS)، باز شناخت صدا، WebView، نمودارها، AdMob (ads)، گرافیک ها، OpenGL و … می باشد.

چرا Basic4android ؟

  • عدم نیاز به نوشتن XML , امکان شبیه سازی برنامه های آندروید از طریق امولوتور و یا با یک دستگاه واقعی (متصل به یو اس بی (USB) یا  برروی شبکه محلی) به احداث و اشکال زدایی پرداخت , دارای مجموعه ای غنی از کتابخانه ها .
رابطه اندروید و جاوا

اپلیکیشن های جانبی اندرویدی با استفاده از زبان جاوا نوشته می‌شوند و برای ارتباط با لایه‌های زیرین سیستم عامل می‌توانند از کتابخانه‌های جاوایی اندروید استفاده کنند. بخش رابط کاربری سیستم عامل اندروید با زبان جاوا نگارش شده‌است و اغلب برنامه‌های اندروید هم با جاوا نوشته شده‌اند.برای اجرای برنامه‌های جاوایی روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای Dalvik معاوضه می‌شوند و سپس روی Dalvik vitrual machine اجرا می‌شوند. دالویک یک ماشین مجازی جاوایی می باشد که برای سیستم عامل اندروید انتخاب شده‌است تا هم RAM و هم CPU و هم باتری کمتری مصرف کند). برنامه‌های جاوایی معمولی هم که روی گوشی‌های دیگر اجرا می‌شوند با به کار گیری از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز ماشین مجازی جاوا مثل j2ME MIDP Runner روی این سیستم عامل قابل اجرا هستند.

مطالب ارائه شده در این فایل :

۱-طراحی ظاهر اپلیکیشن اندرویدی

۲- بررسی view ها

۳- محیط کد نویسی basice 4 android

۴- کتابخانه ها

۵- کار با manifest editor

۶- گرفتن خروجی نهایی از اپلیکیشن اندرویدی

عنوان کتاب عنوان کتاب : بهترین آموزش بیسیک فور اندرویدB4A

نویسنده نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات: ۶۳

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۱٫۵ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط