دروس اصلی, شبکه های کامپیوتری, کامپیوتر, کتاب و جزوات

آموزش انواع حملات در شبکه های کامپیوتری

آموزش انواع حملات در شبکه های کامپیوتری

آموزش انواع حملات در شبکه های کامپیوتری

 

مقدمه :

 

حملات در یک شبکه کامپیوتری حاصل پیوند سه عنصر سرویس های فعال پروتکل های استفاده شده وپورت های باز می باشد.یکی از مهمترین وظایف کارشناسان فن آوری اطلاعات اطمینان ازایمن بودن شبکه ومقاوم بودن آن درمقابل حملات است .در زمان ارائه سرویس دهندگان مجموعه از سرویس ها و پرو تکل های به صورت پیش فرض فعال وتعدادی دیگر نیز غیر فعال شده اند.این موضوع ارتباط مستقیمی با سیاست های یک سیستم عامل ونوع نگرش آنان به مقوله امنیت دارد.در زمان نقد امنیتی سیستم های عامل ،پرداختن به موضوع فوق یکی از محور هایی است که کار شناسان امنیت اطلاعات با حساسیتی بالا آنان را دنبال می نمایند.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحاتی مختصر:

 

امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری از جمله موضوعاتی است که این روزها در کانون توجه تمامی سازمان ها و موسسات قرار گرفته شده است. در یک شبکه کامپیوتری به منظور ارائه خدمات به کاربران، سرویس ها و پروتکل های متعددی نصب و پیکربندی می گردد. برخی از سرویس ها دارای استعداد لازم برای انواع حملات بوده و لازم است در مرحله اول و در زمان نصب و پیکربندی آنان، دقت لازم در خصوص رعایت مسائل ایمنی انجام و در مرحله دوم سعی گردد که از نصب سرویس ها و پروتکل های غیرضروری، اجتناب گردد. در این مقاله قصد داریم از این زاویه به مقوله امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری پرداخته و در ادامه با انواع حملاتی که امروزه متوجه شبکه های کامپیوتری است.

سایت دیجی ای ام سی آموزش انواع حملات در شبکه های کامپیوتری را برای شما آموزش می دهد.شما می توانید با مراجعه به صفحه بعد این آموزش را به طور کاملا رایگان دانلود نمایید.

عنوان کتاب عنوان کتاب : آموزش انواع حملات در شبکه های کامپیوتری

نویسنده  نویسنده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۷

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۵۷۷ کیلو بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *