مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور

مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور

مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور

کابل هم‌ محور یا کابل کواکسال Coaxial cable کابلی است که یک رسانای داخلی دارد که توسط یک عایق منعطف محصور شده‌است، که روی این لایه منعطف نیز توسط یک رسانای نازک برای انعطاف کابل، به هم بافته شده‌است. همه این اجزا، در داخل عایق دیگری جاسازی شده‌اند. این کابل‌ها دارای امپدانس مخصوص به خود هستند. مثلاً کابل ۵۰ اهمی یا ۷۵ اهمی. کابل مورد استفاده در آنتن ماهواره‌های خانگی و تلویزیون‌ها همگی از نوع کواکسیال ۷۵ اهمی هستند. اگر به بدنه آن‌ها دقت کرده باشید، امپدانس و برخی اصطلاحات دیگر آن نوشته شده‌است.  یکی از مشخصات بارز کابل کواکسیال این است که در حالت گیرندگی هیچ نویزی نمی‌تواند در طول خط انتقال وارد آن شود و در حالت فرستندگی هیچ تشعشع و تابشی در طول کابل دیده نمی‌شود. یعنی موج انتقالی کاملاً شیلد و محافظت می‌شود.مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور.

مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور را میتوانید از دیجی ای ام سی  دریافت کنید.

انواع سیم از نوع رسانایی :

هادی : به طور کلی به موادی که دارای رسانایی بالایی هستند و می توانند برق را با تلفات کم منتقل کنند هادی گفته می شود که در بین مواد مختلف طلا ,مس,نقره جزوه بهترین هادی ها هستند.

عایق : موادی که دارای رسانایی صفر هستند و یا به عبارتی دیگر برق را از خود عبور نمی دهند عایق گفته می شود.همانند انواع پلاستیک ,شیشه,چوپ.

سیم : سیم ها وسایلی هستند که در آن  از یک هادی به منظور انتقال برق  و از یک عایق به منظور جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می شود.

عنوان کتاب عنوان کتاب : مقاله آموزشی معرفی انواع کابل و کانکتور

نویسنده  تهیه کننده :-

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۱۸

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۱٫۵ مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *