الگوریتم و فلوچارت, دیگر کتب, کامپیوتر, کتاب و جزوات

کتاب الگوریتم و فلوچارت

کتاب الگوریتم و فلوچارت

کتاب الگوریتم و فلوچارت

  • کتاب الگوریتم و فلوچارت یکی از اصلی‌ ترین مسائل برای شروع برنامه‌نویسی است.
  • یعنی اگر شما قصد شروع یادگیری برنامه‌نویسی را دارید، پیش‌نیاز آن بدون شک الگوریتم و فلوچارت خواهد بود. شما ابتدا باید بتوانید نقشهٔ راه خود را مشخص کنید و بعد بر اساس توانایی خود اقدام به کدزنی کنید. نقشه راه شما الگوریتم است. در این دورهٔ بسیار کاربردی با ما همراه باشید. الگوریتم روشی گام به گام برای حل مسئله است. به هر دستورالعملی که مراحل انجام دادن کاری را با زبانی دقیق و با جزئیات کافی بیان نماید، به طوری که ترتیب مراحل و شرط خاتمۀ عملیات در آن کاملاًمشخص شده باشد، الگوریتم گویند.

برای حل هر مسئله فرد باید بتواند:

  • مسئله را به طور شفاف شرح دهد.
  • در صورت نیاز، مسئله را به چند مسئله کوچکتر تقسیم کند.
  •  برای هر زیرمسئله راه حل مرحله به مرحله ایجاد کند.

این کتاب ارزشمند را به صورت رایگان از دیجی ای ام سی ئریافت نمایید.

فلوچارت چیست؟

  • بیان تصویری الگوریتم به کمک مجموعه ای استاندارد از اشکال ساده را فلوچارت یا نمودار گردشی می گویند،برای بیان مراحل حل مسائل از چند جمله استاندارد و کلی استفاده می شود، حال با دسته بندی این جملات و انتساب هر دستور به یک شکل می توان الگوریتم را از حالت نوشتاری به حالت تصویری تبدیل کرد. فلوچارت به مجموعه ای از علایم تصویری ساده که الگوریتم را به شکل نمادهای تصویری یا نموداری بیان می کنند فلوچارت گفته می شود. رسم فلوچارت درک الگوریتم را آسان تر کرده و نوشتن برنامه را بسیار ساده تر می کند.
  • در واقع یکی از روش های برقراری ارتباط منطقی، بین مراحل مختلف حل مسأله فلوچارت است. فلوچارت، متشکل از اشکال قراردادی است و هر یک از این اشکال دارای مفهوم خاصی می باشند که با مشاهده فلوچارت توسط افرادمختلف، استنباط های گوناگون صورت نمی گیرد. همچنین برای مسائل پیچیده و طولانی بهتر است از فلوچارت استفاده شود چرا که دنبال کردن مجموعه عملیات مورد نیاز برای حل یک مسأله آسان تر بوده و برنامه نویس از روی فلوچارت به راحتی می تواند برنامه را پیاده سازی کند.

 

عنوان کتاب عنوان کتاب : کتاب الگوریتم و فلوچارت

نویسنده نویسنده : بهرام غلامی – علیرضا جباریه

تعداد صفحات تعداد صفحات : ۲۲۷

دانلود  دانلود –  5.2  مگابایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *