مقاله آموزشی وایرکات wire cut

وایرکات

وایرکات

تعریف:

وایرکات ماشینی است که در فرآیند های فرآوری قطعات فلزی استفاده می شود.این دستگاهها در بخش بندی های فرآیند تولید E.D.M قرار می گیرد (تخلیه الکتریکی). این ماشین  کمک بسیاری در امر ساخت و تولید به صنعت و صنعت گران کرده اند و سبب درمان کیفیت و افزایش سرعت و راندمان پیشه شده اند .قطعاتی که با این دستگاه قابل ماشین کاری هستند باید از جنس رسانای الکتریسیته باشند و توانا به ماشین کاری قطعات نارسانا نیستند.

سوالی مطرح می شود که، چرا جنس قطعات ماشین کاری شونده بدست این دستگاه باید رسانا باشند ؟

برای آغاز پیشه با این دستگاه، دربایستن به یک ماشین دیگر به نام super drill داریم. شغل این دستگاه ایجاد یک حفره زیاد حقیر در درون تکه می باشد که محل عبور سیم برشی است ،چرا که گرد از ضروریات شروع به پیشه ماشین عبور سیم برشی از درون تکه است.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

شیوه پیشه ماشین وایر کات

اساس کار ماشین های وایرکات تخلیه الکتریکی می باشد که با عبور جریان الکتریکی از سیم و تماس آن با قطعه شغل مایه برپایی حرارت شده که این گرما قطعه باره نظر را ماشین کاری خواهد کرد.با این تفاسیر به انگیزه رسانا بودن قطعه ماشین کاری شونده پی بردیم چرا که اگر تکه رسانا نباشد هیچ واکنشی بین سیم برشی و تکه رویداد نخواهد افتاد و در نتیجه ماشین کاری در شغل نخواهد بود.برای اینکه براده ها و گرمای برآمده از برپایی قوس را کنترل کنیم از یک مایع دی الکتریک بهره‌گیری می کنیم که هم مایه بازدارندگی از گرمای بسیار زیاد می شود و هم براده هایی را که در اثر ماشین کاری به هستی آمده پایان نشین می کند.

عنوان کتاب عنوان مقاله : وایرکات

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :۵

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *