دیگر کتب, دیگر کتب, کامپیوتر, کتاب و جزوات

مقاله آشنایی با برنامه ویرایشگر ریجستری

مقاله آشنایی با برنامه ویرایشگر ریجستری

مقاله آشنایی با برنامه ویرایشگر ریجستری

مقدمه:

رجيستري فراتر از يك سري كليد است كه در ارتباط با آن در مقالات و سايتهاي مختلف و حتي كتابها مطالبی مي خوانيد. جاي  تاسف است که Microsof رجيستري و تنظيمات آن را در هاله اي از ابهام قرارداده است و افراد زيادي با تنظيمات واقعي سيستم عامل خود ناآشنا می باشند. مايكرو سافت از عرضه داده ها ی كافي در مورد تنظيمات صحيح خودداري كرده است و در باره رجيستري رازها زيادي باقي گذاشته است. مطمئنآ قراردادن یا اطلاعات در مورد رجيستري بيشتر باعث آسيب رساندن به آن است تا اينكه اطلاعات كافي در اين مورد داشته باشيم.مقاله آشنایی با برنامه ویرایشگر ریجستری

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات:

  • رجيستري در ويندوز حاوي فايل هاي اطلاعاتي است كه به ويندوز براي كنترل مشکل افزار، نرم افزار، محيط كاربر و پیوستگی با ويندوز كمك مي كند. رجيستري دربرگیرنده ۲ فايل در دايركتوري ويندوزمی باشد:system.dat  و user.dat . به دنبال فايل اجرايي Regedit.exe كه در دايركتوري ويندوز وجود دارد مي تاب به ۵ بانك اطلاعاتي رجيستري دست يافت.رجيستري يك سري از فايلها است كه کل جوانب عملكرد سيستم و چگونگي كاركرد آن حتي با وسايل جانبي را تحت كنترل دارد.
  • براي مثال هر بار ويندوز اجرا مي شود، رجيستري  برنامه هايي را كه شما قبلآ اجرا كرده ايد خواستن مي كند.رجيستري آخرين عمل شما را با رديف كردن اطلاعات در رجيستري به خاطر مي آورد.يك مثال ديگر اينكه هر گونه فايل ( file type ) به وسيله يك نرم اسباب قابل دستیابی میباشد. مثلآ زمانيكه روي يك فايل GIF دابل كليك مي كنيد به وسيله explorer مي توانيد آن را مشاهده كنيد. يك نرم انگیزه ها زمانيكه نصب مي شود به رجيستري نوع فايل هايي را كه مي تواند دسترسي داشته باشد اطلاع مي دهد يا اصطلاحآ خویش را رجيستر مي كند و در حقيقت رجيستري يك ميدان بزرگ مبارزه تجاري بين شركت هاي نرم افزاري است مثلآ Netscape و IE سعي مي كنند خویش را به عنوان مرورگر ( browser ) پيش فرض رجيستر كنند.

عنوان کتاب عنوان مقاله :آشنایی بابرنامه ویرایشگر ریجستری

نویسندهمنبع :  www.irandevelopers.com

تعداد صفحات تعداد صفحات :۴

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود – ۳۰۰ کیلوبایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *