دیگر کتب, کتاب های زبان اصلی, کتاب و جزوات, مکانیک

دانلود کتاب جامع زبان اصلی تکنولوژی ماشین کاری

تکنولوژی ماشین کاری

ماشین کاری

مقدمه:

ماشین‌کاری  Machining شکل دادن مواد با تراش و برش به وسیله ماشین‌های ابزار است.مقدار قشری که از تکه اولیه برداشته می‌شود الی تکه صیقلی و نهایی ایجاد گردد، اصطلاحا تراش خور نامیده می‌شود. در ماشین‌کاری قطعات برحسب نوع پیشه از ماشینهای تراش، فرز، مته صفحه‌تراش، کله‌زنی، سنگ‌زنی، تیزکاری و سوراخ‌کن کاربرد می‌شود که معمولاً این قطعات خویش فرآورده فرآیندهای ریخته‌گری، آهنگری، نورد و غیره می‌باشند.ماشین‌کاری فلز با وسایل تخلیه الکتریکی پرفرکانس نیز فرآیند کمابیش جدیدی است که به میزان وسیعی بکار گرفته می‌شود. این طریق برای ماشین‌کاری خرده پیچیده و بریدن مقاطع نازک از نیمه‌رساناها و آلیاژهای وسایل فضایی بکار می‌روند…

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات:

صفحه تراشی، یگانه تراشی، سوراخ کاری، فرز کاری، خان کشی، اره کاری و سنگ زنی از جمله فرآیندهای اصلی عملیات ماشین کاری محسوب می‌شوند.صفحه تراشی: در این پروسه افزار برش توسط بازویی نگه داشته می‌شود و روی قطعه کار حرکت داده می‌شود. از آن عموما برای ایجاد سطوح بست و عموما قطعاتی با ابعادهای بزرگ استفاده می‌شود. در این روش سطح قطعه شغل از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و اصولا خشن بوده و نیز امروزه این روش کمتر مورد بهره‌گیری پیمان می گیرد.گرد تراشی: احد تراشی فرآیندی است که طی آن سطوح بیگانه استوانه‌ای و مخروطی ایجاد می‌شود.در پروسه گردتراشی قطعهٔ کار در روبرو یک ابزار تراش تک لبه که بصورت طولی تغذیه می‌شود می‌چرخد. که اغلب توسط ماشین های تراش این عمل چهره می پذیرد.

سنگ زنی :نوعی فرآیند استحصال مونث که مستلزم کنش تکه کار با سنگ ساینده در سرعت بالا با عمق نفوذ ناچیز می‌باشد. گونه ها روش های سنگ زنی با توجه به گونه ماده ی تکه کار، هستی دارد. سنگ ها حائز مش(دانه)بندی های مختلف و در قطرها و خرده متنوع ساخته می شوند. گونه ها سنگ ها شامل: ۱- سنگ انگشتی که دارای ابعاد معمولا حقیر و برای پرداخت مورد کاربرد هستند. ۲- سنگ زنی خزشی که برای سنگ زنی قطعاتی نظیر پره های توربین گازی بکار برده می شوند. ۳-و .

عنوان کتاب عنوان کتاب : تکنولوژی ماشین کاری

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :۷۷۰

زبان زبان : انگلیسی

دانلود  دانلود -۷۵ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *