اصلی, علم مواد, کتاب و جزوات, مکانیک

دانلود کتاب آموزشی جامع علم مواد

علم مواد

علم مواد

مقدمه:

علم مواد یا مهندسی و دانش مواد یک حوزهٔ میان رشته‌ای است که در آن رابطهٔ بین ساختار و ویژگان مواد به منظور طراحی مواد جدید برای پاسخگویی به نیازهای روزافزون فناوری مواد مورد بررسی پیمان می‌گیرد. امروزه با افزایش تحقیقات در زمینهٔ نانو، مهندسی مواد به گرد از رشته‌های پیشرو در پهنه نزاکت بدل شده‌است. به‌طور خلاصه یک مهندس مواد در نخستین گام به‌کمک میکروسکوپ الکترونی روبشی، میکروسکوپ الکترونی عبوری، پراش پرتوهای ایکس یا روش‌ها و تجهیزات همانند به شناسایی و رسیدگی ساختار میکروسکوپی مواد گوناگون می‌پردازد. در گام بعدی ویژگان متنوع مواد مورد اندازه‌گیری پیمان می‌گیرند الی روش‌های فرآوری مواد جدید یا بهبود ویژگان مواد پیشین فرا گرفته شود.

علم مواد یا مهندسی مواد یکتا از اصلیترین سلسله های مهندسی است زیرا دیگر دودمان های مهندسی بدون مواد صنعتی ساخته شده بدست مهندسین مواد کارایی ندارند به عنوان مثال همه قطعات یک سیستم رایانه با فرهنگ مواد ساخته میشود یا کل مصالح مورد نیاز ساختمان سازی برای رشته عمران را مهندسین مواد میسازند برای آشنایی اغلب در وابستگی با یکی از گرایش های مهندسی مواد به کتاب 'آنچه هر مهندسی در ارتباط با سرامیک ها باید بداند' رجوع گردد.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

درس علم مواد:

مهندسی و علم مواد دانشی بین دودمان ای است که در فصل مشترک رشته های شیمی، فیزیک و مکانیک قرار گرفته است. منظور از این رشته مطالعه ساختار مواد در مقیاسهای میکروسکوپی، نانو، اتمی و الکترونی جهت ایجاد وابستگی وسط ساختار و ویژگان مواد بمنظور بهبود ویژگان مواد، توسعه مواد نوین، گسترش و طراحی فرایندهای فرآوری مواد اولیه و محصولات مهندسی می باشد. این رشته امروزه مطالعه طیف مفصل ای از مواد مهندسی مانند پلیمرها، نیمه هادیها، سرامیکها، فلزات، مواد مرکب، مواد نرم و بیولوژیکی، کانیها و مواد معدنی را پوشش می دهد.

عنوان کتاب عنوان کتاب : علم مواد

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :۲۵۲

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۷٫۳  مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *