دانلود مقاله آموزش کار با میکرومتر

میکرومتر

کار با میکرومتر

مقدمه:

میکرومتر، یا ریزسنج، ابزاری برای اندازه گیری درازا با دقت زیاد است.برای اندازه گیری قطعاتی که بایستی ریزبین تراشیده شوند میکرومتر به شغل دستگیر می‌شود. دقت میکرومتر به مراتب بیشتر از دقت کولیس‌ها می‌باشد. میکرومترها از نظر سیستم اندازه گیری مشابه کولیس دو نوع می‌باشند که آنها را میکرومترهای اینچی و میکرومترهای میلیمتری می‌نامند .

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات:

میکرومتر نیز از تقسیم های مختلفی برپایی شده ‌است، که عبارتند از: فک ثابت میکرومتر – فک متحرک میکرومتر – استوانه مدرج و یا همان خط کش میکرومتر، پوسته مدرج یا ورنیه میکرومتر کمانی که برای دریافت میکرومتر از آن کاربرد می‌شود. در تقدیر انتهایی میکرومتر یک جغجغه ‌است و اهرمی که در هنگام اندازه گیری، قفل می‌شود.طرز شغل با میکرومتر: در میکرومتر هم مانند کولیس اندازه می‌تواند اینچ یا میلیمتر باشد، اندازه طول خط کش میکرومتر به چهره ۲۵ میلیمتر، ۲۵ میلیمتر می‌باشد، یعنی اینکه ما یک نوع میکرومتر داریم که از مقدار صفر لغایت ۲۵ میلیمتر را اندازه می‌گیرد و باز میکرومتری داریم که از ۲۵ تا ۵۰ میلمتر را اندازه می‌گیرد و به بالا

طرز احضار میکرومتر: اگر به خط کش میکرومتر توجه شود دیده می‌شود که حائز یک خط افقی است یکسری تقسیم بندی بالای خط افق است، و یکسری زیر خط افق است. دسته بندی که بالای خط افق است فاصله بین آنها یک میلیمتر است، و تقسیم بندی که زیر خط افق است فاصله بین آنها نیمه میلیمتر می‌باشد. استوانه مدرج وجود دارد که روی خط کش اصلی ما جنبش می‌کند، معمولاً میکرومترها با دقت ۰۱/۰ میلیمتری ساخته می‌شوند. اگر دقت کنیم، می‌بینیم که روی ورنیه از صفر تا ۵۰ تقدیر برابر تقسیم بندی شده‌است. حال فرض می‌کنیم قطعه‌ای را اندازه گیری کردیم و می‌خواهیم اندازه آن را بخوانیم، برای خواستن میکرومتر بدین صورت عمل می‌کنیم که به پسینیان خط، خط کش که از پایین ورنیه مشخص است، دقت می‌کنیم. این اندازه اندازه اصلی ما است.

عنوان کتاب عنوان مقاله : کار با میکرومتر

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :۶

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *