دانلود جزوه آموزشی استاتیک صنعتی شریف

استاتیک

استاتیک:

تعریف:

استاتیک  Statics شاخه‌ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ یک سیستم یا سامانه فیزیکی در حال تعادل و ایستایی استاتیکی می‌پردازد. ترازمندی وایستایی استاتیکی حالتی است که در آن کالبد ها یا سازه‌های تحت تأثیر نیروهای خارجی- تغیر فضا نسبی نداده و در حالت ایستایی و سکون باقی بمانند. در حالت ترازمندی ایستا که در علوم مهندسی به «تعادل استاتیکی» موسوم است، سیستم مورد عقیده یا در حال سکون است یا می‌توان از نظر علمی  گرانیگاه  آنرا در یکی از دستگاه‌های سکون نسبی که با سرعت ثابت حرکت می‌کنند و لذا شتاب در آن صفر است، ساکن دانسته وتعریف نمود.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات بیشتر:

در ازای هر نیرویی که بر یک جزء یا مؤلفه از سیستم استاتیکی سازه وارد می‌شود، نیرویی به همان اندازه اما در جهت مخالف به آن جزء اعمال می‌گردد. این که نیروی خالص وارد بر سیستم سازه برابر با صفر باشد، به عنوان «شرط نخست» واین که لنگر یا گشتاور خالص وارد بر نظام برابر با صفر باشد، شرط دوم تعادل به آمار می‌روند. ایستایی‌شناسی از جملهٔ مباحثی است که در موشکافی سازه‌ها، مثلاً در مهندسی سازه، و نیز به هنگام پژوهش ها سیالات در حالت سکون مثل پایداری سدهای تحت فشارهای عظیم هیدرو استاتیکی کاربرد بسیار دارد.

درس استاتیک یگانه از دروس پایه ای سلسله مکانیک و دیگر زنجیره های پیوسته هست. پایه و اساس این درس قوانین نیوتن است که به ما کمک می کند مسائل را با به کارگیری ابزارهایی که در این آموزه آشنا خواهیم شد، تحلیل کنیم. اجسام باره رسیدگی در استاتیک صلب و بدون حرکت در نظر گرفته می شود. از مهمترین مباحث این درس، بحث ترازمندی می باشد که ما در فصل نخست مورد بررسی پیمان خواهیم داد که قوی ترین ابزار ما برای تحلیل سازه ها می باشد.

عنوان کتاب عنوان جزوه : استاتیک(صنعتی شریف)

نویسنده  تهیه کننده : حنانه اولیایی

تعداد صفحات تعداد صفحات :۹۲

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۹ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *