دیگر کتب, کتاب و جزوات, مکانیک

دانلود آیین نامه ایمنی ماشین های ابزار

ایین نامه ماشین های ابزار

آیین‌نامه ایمنی ماشین‌های افزار

هدف و پهنه شمول

به منظور تأمین و ارتقاء سطح ایمنی و حفاظت نیروی پیشه و وانگهی صیانت نیروی انسانی و منابع مادی مملکت و در راستای پیشرفت فناوری و ایمن‌سازی محیط کارگاهها و به منظور پیشگیری از حوادث منجر به صدمات جانی و خسارات مالی، مقررات این آئین‌نامه به استناد ماده ۸۵ قانون کار جمهوری اسلامی ایران گردآوری گردیده است.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

فصل اول: تعاریف

  • ماشین‌های افزار

ماشین‌هائی هستند که با پروا به تنوع و سازوکار خاص خود و به جهت صرفه‌جوئی و بالابردن راندمان کار، عملیات براده‌برداری و برش قطعات خام و تبدیل به قطعه کار موردنیاز را انجام می‌دهد. این ماشین‌ها عبارتند از: ماشین مته، ماشین توتراش، ماشین تراش، ماشین فرز، ماشین صفحه تراش، ماشین رنده، اره‌های ماشینی، ماشین کله‌زنی، ماشین سنگ‌زنی و ماشینهای تراش چوب.

  • ماشین مته

ماشینی است که روی محور گردنده آن ابزارهای برنده یا نوک تیز یا شیاردار سوارشده که برای ایجاد سوراخ و به منظور قلاویز کاری، پرچ کاری، پیوستگی قطعات در فلز یا چوب یا موارد دیگر به کار می‌رود. در ضمن می‌توان با به کارگیری ابزارهای ویژه عمل
کام درآری، فرزکاری، توتراشی، جاخالی کردن و قلاویز زدن را انجام داد.

  • ماشین توتراش

ماشینی است که روی محور حامل دست موزه تراش تیغه توتراشی نصب می‌شود و برای گشادکردن سوراخ در فلز یا تمام کردن تراش سطح درون آن بکار می‌رود. در ضمن شدنی است دارای محورهای گردنده حامل دست موزه مخصوص سوراخ‌گیری در چوب و مواد نرم سایر باشد.

عنوان کتاب عنوان آیین نامه : ایمنی ماشین های ابزار

نویسنده  تهیه کننده : –

تعداد صفحات تعداد صفحات :۱۰

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *