آموزش نرم افزار, مکانیک

جزوه آموزشی معرفی قابلیت های نرم افزار آباکوس

نرم افزار اباکوس

نرم افزار آباکوس

مقدمه:

نرم‌افزار آباکوس  ABAQUS از جمله نرم‌افزاری‌های نیرومند مهندسی به کمک کامپیوتر در گویه تحلیل به طریق اجزاء محدود (FEM) در بازار است. نام و نشان این نرم‌افزار از لغت abacus در زبان انگلیسی به معنای چرتکه و (abax (ἄβαξ در زبان یونانی به معنای تخته پوشیده شده با ماسه، گرفته شده‌است.آباکوس قابلیت حل مسایل از یک تحلیل خطی ساده لغایت پیچیده ترین مدلسازی غیر خطی را دارا می‌باشد. این نرم‌افزار دارای گردآور المانهای بسیار گسترده‌ای می‌باشد که هر گونه هندسه‌ای را می‌توان توسط این المان‌ها مدل کرد. همچنین حائز مدل‌های رفتاری بسیار زیادی است که در مدلسازی انواع مواد با خواص و رفتار متنوع نظیر فلزات، لاستیک‌ها، پلیمرها، کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فومهای فنری و نیز شکننده و همچنین مصالحی ژئوتکنیکی نظیر خاک و سنگ، قابلیت فوقانی را شدنی می‌سازد.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات بیشتر:

نظر به اینکه آباکوس یک افزار مدلسازی عمومی و مفصل می‌باشد، به کارگیری آن تنها محدود به تحلیل مسائل مکانیک جامدات (یعنی مسئله تنش – کرنش) نمی‌شود. با به کارگیری این نرم‌افزار می‌توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، انتقال جرم، تحلیل گرمایشی اجزاء الکتریکی، اکوستیک، ترشح و پیزو الکتریک را مورد مطالعه پیمان داد.آباکوس با هستی اینکه گردآور قابلیتهای بسیار گسترده‌ای را در استفاده از نرم‌افزار پسندیدن کاربر قرار می‌دهد، کار کمابیش ساده‌ای می‌باشد. پیچیده ترین مسایل را می‌توان بسهولت مدل کرد. به عنوان نمونه مسایل دربرگیرنده بیش از یک جزء را می‌توان با ایجاد مدل هندسی هر جزء و سپس نسبت دیتا رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل کرد.

تاریخچه:

ایده اصلی نرم‌افزار در تز دکترای دیوید هبیت در سال ۱۹۷۲ میلادی، تحت عنوان ”مکانیک محاسباتی بر پایه روش اجزای محدود“ در دانشگاه براون ارایه شد. در سال ۱۹۷۸ آقای Hibitt به به اتفاق ۲ شریک خویش Karlsson و Sorenson شرکت HKS را راه اندازی کردند و اولین ویرایش آباکوس را منتشر ساختند. در ۱۹۹۱ شرکت HKS حلگر ABAQUS/Explicit را هم به گردآور نرم‌افزار اضافه کرد و نرم‌افزار اصلی خویش را منتشر ساخت. آخر الامر در سنه ۱۹۹۹ نخستین نسخه گرافیکی تحت عنوان ABAQUS/CAE به بازار عرضه شد. اولین مورد گرافیکی ABAQUS 6.3 بود که شامل ۹ ماژول برای مدلسازی، حل و استخراج نتایج بود.

عنوان کتاب عنوان جزوه :معرفی قابلیت های نرم افزار آباکوس

نویسنده  تهیه کننده : وب سایت نرم افزار ۵

تعداد صفحات تعداد صفحات :۲۱

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۱ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *