آموزش نرم افزار, مکانیک

جزوه آموزشی تحلیل تنش صفحه ای در نرم افزار آباکوس

صفحه اباکوس

نرم افزار آباکوس

مقدمه:

یکی از پرکاربردترین نرم ­افزارها در گویه سپریدن آنالیزهای اجزای محدود، نرم­افزار ABAQUS است. این نرم انگیزه ها در سال ۱۹۷۸ توسطDavid Hibbitt -Paul Sorensen ، Bengt Karlssonایجاد شد؛ در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی دربایستن داشتند. نظر به اینکه این نرم افزار بر پای بست، مسائل غیر دست نویس بنا گذاری شده توانایی فوقانی جهت همانند سازی عالم واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در عقیده اخذ اثرات بسیار ظریف می دهد. بدین ترتیب با توسعه حوزه وسیع صنایع در سالهای ۱۹۸۰ لغایت ۱۹۹۰ این نرم اسباب به عنوان نرم افزار برگزیده در میانی سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت.

شما میتوانید این جزوه  آموزشی را در صفحه بعد دانلود نمایید

توضیحات بیشتر:

نظر به اینکه ABAQUS يك افزار مدلسازي عمومي و گسترده مي باشد، استفاده از آن فقط محدود به تحليل هاي مكانيك جامدات و سازه (تنش – تغيير مكان ) نمي شود. با استفاده از اين نرم اسباب مي تاب مسايل مختلفي نظير انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي،اكوستيك، مكانيك خاك و پيزو الكتريك را باره مطالعه قرار داد.استفاده از نرم انگیزه ها ABAQUS با هستی اينكه گردآور قابليتهاي بسيار مفصل اي را در اختيار كاربر پیمان مي دهد، كار نسبتا ساده اي مي باشد. پيچيده ترين مسايل را مي تاب به آساني مدل كرد. به عنوان نمونه مسايل شامل بيش از يك جزء را مي نا با ايجاد مدل هندسي هر جزء و سپس نسبت دادن رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل كرد.

در بیشتر مدلسازي ها، حتي مدلهاي با درجه غير خطي بالا، كاربر مي بايست تنها داده هاي مهندسي نظير هندسه مساله، رفتار مونث مربوط به آن، شرايط مرزي و بار گذاري آن مساله را تعيين كند. در يك تحليل غير خطي، ABAQUS به طور اتوماتيك ميزان نمو بار و تلرانسهاي همگرايي را برگزیدن و ،همچنين در طول تحليل مقادير آنها را جهت دستيابي به يك پاسخ صحيح تعديل مي كند.

عنوان کتاب عنوان جزوه :تحلیل تنش صفحه ای در نرم افزار آباکوس

نویسنده  تهیه کننده : وب سایت نرم افزار ۵

تعداد صفحات تعداد صفحات :۲۷

زبان زبان : فارسی

دانلود  دانلود -۲٫۲۳ مگا بایت

رمز رمز فایل : digiemc.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *